• امروز جمعه بیستم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با نماینده مردم حوزه انتخابیه شهرکرد،بن و سامان در مجلس شورای اسلامی

دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با نماینده مردم حوزه انتخابیه شهرکرد،بن و سامان در مجلس شورای اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین امیری با احمد راستینه منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

 دوشنبه 9 تیر 1399   35  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان؛ مدیرکل اوقاف استان در دیدار با منتخب مردم حوزه انتخابیه شهرکرد،بن و سامان در مجلس یازدهم گزارشی از وضعیت موقوفات و بقاع متبرکه استان را ارائه دادند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن امیری در این نشست به میزان درآمد موقوفات و بقاع متبرکه اشاره و بیان کرد: موقوفات و بقاع به حمایت قانونی توسط نمایندگان مجلس نیازمند بوده و خواستار همکاری نماینده ی محترم در این راستا شد.
امیری با اشاره به اینکه مردم خواستار وحدت و خدمت هستند، گفت: از کمک ها ، مشورت ها و حمایت های نمایندگان در هر سطحی استقبال می کنیم تا فرهنگ وقف در بین مردم به خوبی و درخور شان گسترش پیدا کند.
وی اذعان داشت: حضور نمایندگان مردم در اداره اوقاف باعث آشنایی آنان با مشکلات و موانع توسعه ی موقوفات و بقاع متبرکه و چگونگی بهرداری از وقف برای توسعه استان خواهد شد.
مدیرکل اوقاف چهارمحال و بختیاری به استفاده از ظرفیت عظیم وقف و بقاع متبرکه برای مقابله با بحران کرونا اشاره کرد و گفت: از سوی اوقاف و از آغاز بسیج همگانی مبارزه با شیوع ویروس کرونا، بیش از 200 هزار ماسک در کارگاه های راه اندازی شده در موقوفات استان تولید و بیش از 8 هزار اقلام معیشتی در راستای طرح مواسات بین نیازمندان توزیع گردید.
امیری همچنین ضمن بیان آمارنیروی انسانی و با توجه به اینکه ساختار موجود با کمبود نیرو مواجه می باشد افزود: ضرورت جذب و لزوم همکاری ادارات و سازمان های متبوع در خصوص افزایش و جذب نیروی انسانی ملموس بوده و بیش از پیش ضروری می باشد.
حجت الاسلام امیری در ادامه به مشکلات امامزادگان استان به خصوص حلیمه و حکیمه خاتون که نگین سبز استان نیز می باشند اشاره کرد و گفت: از نماینده منتخب انتظار داریم جهت توسعه و جذب اعتبار برای این امامزاده گان های خوبی برداشته شود تا ترویج فرهنگ وقف را از این طریق نهادینه کنیم.
منتخب مردم شهرکرد در مجلس یازدهم نیز اظهار کرد: از اینکه وقف و موقوفات بستری برای توسعه و پیشرفت استان بشوند استقبال و حمایت می کنیم، وتلاش خود را برای جذب سرمایه گذار خارج از استان جهت توسعه زیرساخت گردشگری مذهبی بکار خواهیم برد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار