• امروز جمعه بیستم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان : ویژه برنامه‌های دهه کرامت در بقاع متبرکه شاخص استان چهارمحال و بختیاری برگزار می گردد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان : ویژه برنامه‌های دهه کرامت در بقاع متبرکه شاخص استان چهارمحال و بختیاری برگزار می گردد.

دهه نورانی کرامت «روز‌های مزین به ولادت با سعادت سه نور تابناک از سلاله پاک نبی(ص)» فردا همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها آغاز می‌شود.

 دوشنبه 2 تیر 1399   27  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان چهارمحال و بختیاری؛ دهه نورانی کرامت «روز‌های مزین به ولادت با سعادت سه نور تابناک از سلاله پاک نبی(ص)» فردا همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها آغاز می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری مدیرکل اوقاف به تشریح برنامه های دهه کرامت پرداخت و گفت: با توجه به شرایط خاص امسال و محدودیت در برگزاری جشن های ویژه مشابه هر سال، گرامیداشت این دهه با رعایت پروتکل های بهداشتی و تجمع محدود در بقاع متبرکه شاخص استان برگزار می شود.
امیری بیان داشت: سرآغاز این فرخنده دهه؛ جشن میلاد کوثری از نور، شفیعه روز جزاء، حضرت فاطمه معصومه (س) است که روز دختر نیز نامگذاری شده است و میانه اش سالروز ولادت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ است و پایان نیکوی آن همزمان با سالروز ولادت هشتمین حجت حق، نگین تابان ایران زمین و رضای آل محمد حضرت امام رضا (ع) است.
دهه کرامت، تجلی روز‌هایی از جشن نور و معنویت، پیام آور جشن و شادی و تداعی کننده رحمت و کرامت خاص پروردگار متعال است که وجود این سه منشا نور را در سرزمین مان مایه برکت و معنویت قرار داده است.
به شکرانه این عید سراسر نور و شادی، یک دهه است که دهه کرامت برگزار می‌کنیم و میلادشان را به عنوان فرصتی ناب برای عرض ارادت و تکریم ساحت مقدس خاندان پاک و مطهر رسول الله (ص) و تبیین و ترویج فرهنگ رضوی و آموزه‌های فاطمی، میلیون‌ها عاشق و محب آل الله در اقصی نقاط ایران اسلامی و کشور‌های مختلف جهان غنیمت می‌شمریم و با آذین بندی و چراغانی کردن اماکن مقدسه، عشق و محبت مان را به اهل بیت (ع) را نشان می‌دهیم.
مدیرکل اوقاف افزود: عناوین امسال این دهه به شرح زیر گرامی داشته می شوند:
سوم تیر ماه ؛تکریم دختران نشانه خانواده فاطمی
چهارم تیر ماه؛ در شادی اهل بیت شاد باشید
پنجم تیر ماه؛ مدافعان سلامت رهروان ایثار و شهادت
ششم تیر ماه؛ خانواده مهدی محور جامعه مهدوی
هفتم تیر ماه؛ امامزادگاه الگوی تمدن دینی و ولایت پذیری
هشتم تیر ماه؛ به نام حضرت شاه چراغ (ع) اسوه عدالت و امین ولایت
نهم تیر ماه؛ تشکلهای مردمی جهادگران خدمت و سلامت
دهم تیر ماه؛ رفاه و امید در سایه جهش تولید
یازدهم تیر ماه؛ شهدا و علما الگوی تحقق گام دوم انقلاب
دوازدهم تیر ماه؛ خادم الرضا شهید سلیمانی الگوی خادمان اهل بیت (ع)
سیزدهم تیر ماه؛ امام رضا (ع) امام رافت و مهربانی
همچنین شعار این دهه خدمت کریمانه مهربانی به رسم اهل بیت (ع) نامگذاری شده است.
حجت الاسلام امیری در ادامه تصریح کرد: کلیه ی برنامه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا و اماکن مقدسه قبل از برگزاری جشن های مذکور ضدعفونی خواهند شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار