• امروز یک شنبه یازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

کاشت 2 هزار اصله گل محمدی در امامزاده حمزه علی بلداجی/بازدید مدیرکل اوقاف از طرح های اجرایی در امامزاده

کاشت 2 هزار اصله گل محمدی در امامزاده حمزه علی بلداجی/بازدید مدیرکل اوقاف از طرح های اجرایی در امامزاده

اعلام آمادگی اداره کل اوقاف چهارمحال و بختیاری از بخش خصوصی و سرمایه گذار در حوزه های مختلف عمرانی، کشاورزی و دیگر حوزه ها

 دوشنبه 29 اردیبهشت 1399   27  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری؛ مدیرکل اوقاف استان بهمراه معاون فرهنگی و رئیس اداره اوقاف بروجن از طرح های در دست اجرا در امامزاده حمزه علی بازدید کرد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری با اشاره به واگذاری طرح های مستعد سرمایه گذاری به بخش خصوصی، گفت: یکی از اقداماتی که برای بهره وری موقوفات انجام گرفته، دعوت از سرمایه گذار و واگذاری طرح های قابل سرمایه گذاری به این بخش بود که کاشت گل محمدی یکی از طرح های زودبازده و با سوددهی بالا می باشد.
حجت الاسلام امیری در این خصوص افزود: گل محمدی از جمله گیاهانی است که در برخی از استان های کشور کشت می شود که نیاز آبی آن کم و دوره گلدهی این گیاه، کوتاه است و در سال نیز یک بار گل می دهد، به همین منظور طرح کاشت گل محمدی در محوطه ی امامزاده که از ابتدای سالجاری به مدت 6 سال به مجری طرح واگذار گردید، به مساحت 5 هزار متر مربع آغاز شده است.
وی همچنین به باغات موجود در محوطه ی امامزاده که بخشی از آن برای رفاه حال زائرین به مکان تفریحی تبدیل شده است اشاره و تصریح کرد: پس از سالها در این قسمت آبیاری قطره ای انجام می گیرد که نقش موثری در به بار نشستن باغ داشته است. درختان موجود در باغ مثمر بوده که جلوه ی بسیار زیبایی به آستان مقدس امامزاده داده است.
امیری در ادامه ضمن بازدید از بازسازی بقعه متبرکه این امامزاده که پس از ۱۰ سال انجام گرفت افزود: این طرح در مرحله ی اجرا می باشد و امیدوار هستیم با تلاش و همت هیات امنا و ادارات ذیربط در سریعترین زمان ممکن طی سالجاری به بهره برداری برسد.
وی از آمادگی اوقاف برای جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف کشاورزی، عمرانی و... خبر داد و بیان داشت: افرادی که متقاضی توسعه، کشت و فعالیت های کشاورزی بوده، و یا علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه ی عمرانی می باشند، اداره اوقاف علاوه بر واگذاری طرح ها به آنها، تا مرحله ی بهره برداری، به صورت ویژه با این بخش همکاری لازم را خواهد داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار