• امروز یک شنبه ششم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

تمهیدات اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری  در مهار کرونا

تمهیدات اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری در مهار کرونا

هادی گنجی از اقدامات پیشگیرانه در ادارات اوقاف استان و بقاع متبرکه خبر داد.

 یک شنبه 25 اسفند 1398   59  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان؛ هادی گنجی از اقدامات پیشگیرانه در ادارات اوقاف استان و بقاع متبرکه خبر داد.
معاون مدیریت منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف استان ضمن بیان اینکه پیشگیری همواره بهترین راه و به‌ صرفه‌تر از درمان است، گفت: از آنجائیکه اداره اوقاف به جهت دارا بودن مدیریت بقاع متبرکه و اماکن مذهبی نقش مهمی در کنترل ویروس کرونا و کمک به سلامتی جامعه دارد، از ابتدای درگیری استان با این ویروس به نوبه ی خود نقش بسزایی را ایفا کرده است.
وی افزود: یکی از اقداماتی که در این راستا برای پرسنل انجام شد شیوه ی حضور و غیاب با اثر انگشت حذف و از کارت هوشمند استفاده شده است، از دیگر اقداماتی که انجام گرفت تهیه مواد شوینده، ضدعفونی کننده، و سایر اقلام مورد نیاز بود که برای هر نیرو بصورت جداگانه تامین شده است.
هادی گنجی همچنین در مرحله ی بعدی اقدامات از تعطیل نمودن زائرسراهای سطح استان خبر داد و افزود: برای پیشگیری و مهار این ویروس در ابتدا زائرسراهای استان را ضدعفونی و سپس آنها را تعطیل نمودیم.
معاون مدیریت منابع اوقاف استان تصریح کرد: بعلت مذهبی بودن مردم چهارمحال و بختیاری و با توجه به اینکه یکی از پرترددترین مکان های استان، بقاع متبرکه و امامزادگان بوده بخاطر اهمیت سلامت مردم و جامعه، دستور تعطیلی امامزادگان و اماکن مذهبی صادر و تردد در این مکان ها ممنوع اعلام گردید.
وی یادآور شد: ضدعفونی و استریل نمودن دربهای ورودی و خروجی ادارات، بقاع و اماکن متبرکه، ضریح مطهر، جامهری، سرویس بهداشتی، زائرسرا و کلیه سطوحی که در معرض تماس عمومی قرار داشتند بطور دائم در بازه های زمانی مناسب انجام شد و این ضدعفونی ها همچنان و با توجه به تعطیلی این مکان ها انجام می گیرد.
گنجی تاکید کرد: ادارات اوقاف و بقاع متبرکه و اماکن مذهبی در همکاری با مسئولین استانی و شهرستانی از ظرفیت تبلیغات محیطی ادارات و بقاع متبرکه بمنظور آگاهی بخشی عمومی و کمک به اموری که منجر به کاهش شیوع بیماری گردد، هرگونه همکاری را خواهند داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار