• امروز یک شنبه دهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

خدمات غیر حضوری

مزایده ها

سامانه شکايات

تمهیدات اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری  در مهار کرونا

تمهیدات اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری در مهار کرونا

هادی گنجی از اقدامات پیشگیرانه در ادارات اوقاف استان و بقاع متبرکه خبر داد.

 یک شنبه 25 اسفند 1398   36  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان؛ هادی گنجی از اقدامات پیشگیرانه در ادارات اوقاف استان و بقاع متبرکه خبر داد.
معاون مدیریت منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف استان ضمن بیان اینکه پیشگیری همواره بهترین راه و به‌ صرفه‌تر از درمان است، گفت: از آنجائیکه اداره اوقاف به جهت دارا بودن مدیریت بقاع متبرکه و اماکن مذهبی نقش مهمی در کنترل ویروس کرونا و کمک به سلامتی جامعه دارد، از ابتدای درگیری استان با این ویروس به نوبه ی خود نقش بسزایی را ایفا کرده است.
وی افزود: یکی از اقداماتی که در این راستا برای پرسنل انجام شد شیوه ی حضور و غیاب با اثر انگشت حذف و از کارت هوشمند استفاده شده است، از دیگر اقداماتی که انجام گرفت تهیه مواد شوینده، ضدعفونی کننده، و سایر اقلام مورد نیاز بود که برای هر نیرو بصورت جداگانه تامین شده است.
هادی گنجی همچنین در مرحله ی بعدی اقدامات از تعطیل نمودن زائرسراهای سطح استان خبر داد و افزود: برای پیشگیری و مهار این ویروس در ابتدا زائرسراهای استان را ضدعفونی و سپس آنها را تعطیل نمودیم.
معاون مدیریت منابع اوقاف استان تصریح کرد: بعلت مذهبی بودن مردم چهارمحال و بختیاری و با توجه به اینکه یکی از پرترددترین مکان های استان، بقاع متبرکه و امامزادگان بوده بخاطر اهمیت سلامت مردم و جامعه، دستور تعطیلی امامزادگان و اماکن مذهبی صادر و تردد در این مکان ها ممنوع اعلام گردید.
وی یادآور شد: ضدعفونی و استریل نمودن دربهای ورودی و خروجی ادارات، بقاع و اماکن متبرکه، ضریح مطهر، جامهری، سرویس بهداشتی، زائرسرا و کلیه سطوحی که در معرض تماس عمومی قرار داشتند بطور دائم در بازه های زمانی مناسب انجام شد و این ضدعفونی ها همچنان و با توجه به تعطیلی این مکان ها انجام می گیرد.
گنجی تاکید کرد: ادارات اوقاف و بقاع متبرکه و اماکن مذهبی در همکاری با مسئولین استانی و شهرستانی از ظرفیت تبلیغات محیطی ادارات و بقاع متبرکه بمنظور آگاهی بخشی عمومی و کمک به اموری که منجر به کاهش شیوع بیماری گردد، هرگونه همکاری را خواهند داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار