• امروز چهارشنبه دوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

جلسه توجیهی مدیران مراکز افق و مسئولین فرهنگی ادارات اوقاف در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار گردید.

جلسه توجیهی مدیران مراکز افق و مسئولین فرهنگی ادارات اوقاف در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف، جلسه توجیهی کارشناسان فرهنگی ادارات اجرایی و مدیران مراکز افق در اوقاف استان برگزار شد.

 چهارشنبه 25 دی 1398   73  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف، جلسه توجیهی کارشناسان فرهنگی ادارات اجرایی و مدیران مراکز افق در اوقاف استان برگزار شد.
در این جلسه حجت الاسلام امیری مدیرکل به تشریح وظایف مدیران مراکز افق در امامزادگان پرداخت و گفت: ایجاد و تأسیس مراکز افق با رویکرد کاهش آسیب‌ها و تقویت بُعد اجتماعی راه‌اندازی شده است که نیاز است این مراکز در جهت از بین بردن آسیب‌های اجتماعی در بقاع متبرکه و امامزادگان تلاش کنند.
امیری افزود: ساختار تشکیلاتی این مرکز متشکل از هیأت امنا و کاملاً مردمی است و مدیران این مرکز باید برنامه‌های متنوع مورد نیاز برای اقشار مختلف مردم را جزء اولویت‌های کاری این مرکز قرار دهند.
وی در جمع کارشناسان فرهنگی ادارات و مدیران مراکز افق اظهارکرد: امامزادگان به عنوان ذریه فاطمه زهرا(س) محل رجوع بسیاری از مردم هستند و فضای معنوی این اماکن مقدسه طوری فراهم شود تا مردم در آرامش باشند و این زمینه را کسانی که در راس فعالیت های امامزادگان و بقاع متبرکه قرار دارند می توانند فراهم کنند.
در ادامه حجت الاسلام محرابی معاون فرهنگی اداره کل ضمن تبیین عملکردها و شناسه های فرهنگی، به دستورالعمل های مربوط به حوزه های مراکز افق اشاره کرد و گفت: رسالت این مراکز اجتماعی فرهنگی قرانی می باشد که انتظار می رود این سه مولفه در کلیه ی امامزادگان بصورت جدی در دستور کار قرار گرفته و با اجرای برنامه های متنوع و همکاری با همدیگر در این زمینه بتوانیم به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند بقاع متبرکه باید تبدیل به قطب های فرهنگی کشور شوند جامه ی عمل بپوشانیم.
وی با بیان اینکه برای رسیدن به مرحله قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه، باید همه جانبه حرکت کرده و به پیش رویم، تصریح کرد: در این راستا هم از لحاظ مباحث عمرانی باید حرکت کرده و به جلو برویم و هم اینکه مباحث مدیریتی بقاع را نیز همزمان مورد توجه قرار دهیم که البته یک شعبه این موضوع نیز مباحث حفاظتی و امنیتی بقاع متبرکه است که مربوط به واحد حراست اداره کل اوقاف و امور خیریه استان میشود.
در پایان مسئول حراست اداره کل به مباحث امنیتی در امامزاگان پرداخت و گفت: خوشبختانه در حال حاضر وضعیت امنیتی بقاع متبرکه در استان قابل قبول بوده ولی نباید این موضوع باعث غافل شدن ما شود.
رشیدیان با بیان اینکه برنامه‌های حفاظتی و امنیتی امامزادگان پیشرفت موفقیت‌آمیز و چشمگیری داشته، بیان کرد: مسیری که در راستای تجهیز کامل امامزادگان و بقاع متبرکه به مسائل حفاظتی داشتیم را طی نموده و برنامه ریزی خاص برای افزایش امنیت در دستور کار داریم.
وی با اشاره به اینکه در مباحث نیروی انسانی نیز برنامه‌هایی وجود دارد، تصریح کرد: کسانی که در بقاع متبرکه بکارگیری می‌شوند باید افرادی باشند که وجهه عمومی و اجتماعی آن‌ها خوب و مناسب و مورد قبول عموم باشد .در این زمینه هم اقداماتی انجام شده که افراد مورد نظر، شایسته ی خدمت به بقاع و امامزادگان باشند.
حراست اداره کل تصریح کرد: در راستای ارتقای امنیت امامزادگان در سطح استان، بحث حفاظت فیزیکی شامل حفاظت و امنیت ساختمان و بناهایی که محل امامزاده وجود نیز مورد توجه است که برنامه ریزی‌های خاص خود را طلب می‌کند و به زمان بیشتری نیاز دارد.
رشیدیان افزود: از آنجائیکه امامزادگان از عناصر تامین‌کننده امنیت در نظام اسلامی هستند، مدیران مراکز افق و ادارات اجرایی شهرستان ها باید به این امر مهم توجه بیشتر داشته و امنيت امامزاده‌ها واماكن متبركه را در اولويت اقدامات کاری خود قرار دهند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار