• امروز چهارشنبه دوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

چهارمین جلسه مشترک کارگروه ثبتی استان/ ايجاد بانك اطلاعات جامع بقاع، موقوفات و اماكن متبركه

چهارمین جلسه مشترک کارگروه ثبتی استان/ ايجاد بانك اطلاعات جامع بقاع، موقوفات و اماكن متبركه

چهارمین جلسه مشترک کارگروه ثبتی استان در اداره کل اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

 یک شنبه 17 آذر 1398   100  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه ؛ جلسه کارگروه حقوقی ثبتی با موضوع رسیدگی به پرونده های حقوقی و ثبتی مشترک بین اداره کل اوقاف و ثبت اسناد، بررسی وضعیت اسناد موقوفات بارویکرد آسیب شناسی و موانع اخذ اسناد و همچنین روند دریافت اسناد موقوفات استان در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار گردید.
در این جلسه که با حضور مدیران کل، معاونین و روسای حقوقی و ثبتی دو دستگاه برگزار گردید حجت الاسلام و المسلمین امیری مدیرکل اوقاف با تاکید بر اینکه ما به دنبال استيفاي حقوق موقوفات هستيم و در اين بخش هيچ گونه كوتاهي پذيرفته نيست، عنوان کرد: اداره اوقاف باید برای املاکی که وقفی است و همچنان بدون سند بوده سند بگیرد و اجرای امینانه نیات را باتوجه به نیات واقفین به نتیجه برسانند.
وی با اشاره به درجه اهمیت تسلط کارشناسان حقوقی و ثبتی دو دستگاه نسبت به موضوعات وقفی ،اخذ سند، ثبیت و جلوگیری از تجاوز و تعارض به حدود و ثغور موقوفات گفت: اداره ثبت اسناد استان جهت برگزاری دوره آموزشی ثبتی ونقشه برداری برای کلیه کارشناسان ثبتی اوقاف مشابه گذشته همکاری لازم را داشته باشند.
حجت الاسلام امیری همچنین از ايجاد بانك اطلاعات جامع بقاع، موقوفات و اماكن متبركه استان خبر داد و گفت: گردآوري اطلاعات موقوفات و اماكن متبركه استان و به روزآوري اطلاعات مربوطه، كمك به ايجاد بستر مناسب براي توسعه موقوفات و اماكن متبركه و حركت در راستاي تحقق سياست‌هاي دولت به منظور اجرايي شدن دولت الكترونيك بوده که در همين راستا ادارات اجرایی اوقاف با همکاری وتعامل ادارات ثبت استان نسبت به راه اندازی بانک اطلاعات موقوفات اقدام خواهند نمود.

مدیرکل در ادامه ی بیانات خود از زحمات و تلاش مدیریت و پرسنل ثبت اسناد و املاک استان در جهت سند دارنمودن اراضی موقوفه چهارمحال و بختیاری تقدیر و تشکر نمود و تصریح کرد: برای بیش از 70 درصد از موقوفات استان رفع تصرف و سند مالکیت صادر شده است که بی شک این اتفاق بدون تعامل و همکاری اداره کل ثبت اسناد میسر نمی شد.
وی در پایان عنوان کرد: جلسات کارگروه ثبتی استان به‌صورت مستمر ماهی یکبار تشکیل و عملکرد ادارات و مشکلات ثبتی بررسی خواهد شد.
در ادامه سیدمحمود بهرسی مدیرکل ثبت اسناد استان به پیگیری و لزوم ضرورت ارائه نقشه های UTM از جانب اداره اوقاف جهت رفع مشکلات املاک دارای نقشه یا امور ثبتی با استفاده از ظرفیت کاداستر ثبت اسناد واملاک استان تاکید نمودند.
وی یادآور وظایف سازمانها و نهادهای متولی املاک در ارائه نقشه های مربوطه شد و افزود: تعیین تکلیف پرونده هایی که از پیچیدگی حقوقی برخوردار است و باعث طولانی شدن زمان رسیدگی و بعضا فوت زمان جهت اثبات حقوق موقوفه می گردد را در اولویت قرار می دهیم و در سریع ترین زمان ممکن جهت سند دارنمودن اراضی موقوفه اقدام خواهیم نمود.
مدیرکل ثبت اسناد بیان کرد: تعامل بایسته فی مابین اداره اوقاف و امور خیریه و ثبت اسناد واملاک با عزم جهادی می تواند تسریع در صدور اسناد مالکیت موقوفات را به دنبال داشته باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار