• امروز چهارشنبه دوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

آمار موقوفات متصرفي و غيرمتصرفي در استان چهارمحال و بختیاری   334 موقوفه و 20 متولی است

آمار موقوفات متصرفي و غيرمتصرفي در استان چهارمحال و بختیاری 334 موقوفه و 20 متولی است

حجت الاسلام والمسلمین حسن امیری از برگزاری جلسه تخصصی هم اندیشی با متولیان موقوفات خبر داد.

 شنبه 16 آذر 1398   57  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وا مور خیریه؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن امیری از برگزاری جلسه تخصصی هم اندیشی با متولیان موقوفات خبر داد.
امیری در این جلسه که با هدف ایجاد تعامل مطلوب و گسترده با متولیان جهت اجرای دقیق نیات واقفین برگزار شد گفت: رسیدگی به مسائل موقوفات غیر متصرفی موجب تاثیر گذاری هرچه بیشتر این موقوفه در محرومیت زدایی در استان خواهد شد و متولیان ما باید در جهت رفع مشکلات مردم و اعتمادسازی آنها به اوقاف و موقوفه تلاش کنند و به صیانت و حفظ نیات واقفان توسط متولیان و اداره کل اوقاف و امور خیریه تاکید کرد.
مدیرکل اوقاف استان افزود: با تاکید بر اجرای امنیانه و صحیح نیات واقفان خیراندیش، افزود: مسئولیت شرعی و تاریخی سنگینی بردوش اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و متولیان موقوفات غیر متصرفی قرار دارد که می‌بایست ضمن توسعه و احیای موقوفات و اجرای دقیق نیات واقفان به تبلیغ و ترویج فرهنگ حسنه وقف پرداخته شود. وی از متولیان موقوفات خواست مساعدت و همکاری بیشتر با عوامل اوقاف استان در جهت توسعه و ترویج این فرهنگ داشته باشند تا اجر عظیم و ثواب و پاداش زیاد در محضر خدا همانند واقفان عاقبت‌اندیش کسب کنند و این امر با رعایت دقیق و صحیح وقف نامه‌ها محقق می شود.
وی با اشاره به اینکه 334 موقوفه متصرفی و غیر متصرفی در استان وجود دارد گفت: موقوفات شاخصی در این استان وجود دارد که این نشان از اهتمام مردم این دیار از قدیم الایام به موضوع وقف دارد و بسیاری از موقوفات استان غیر متصرفی هستند که توسط متولیان مدیریت می شوند.
امیری بر افزایش آگاهی متولیان تاکید کرد و گفت: متولیان باید نهایت آگاهی را در زمینه های مختلف موقوفاتشان داشته باشند تا خلل و ضرری به موقوفه و به تبع آن به سازمان اوقاف و فرهنگ وقف وارد نشود سپس ادامه داد طبق فرموده مقام معظم رهبری متولیان و مباشران اوقاف مسئولیت خطیری بر عهده دارند و امانت داری صفتی است پسندیده که باید به آن عمل شود، لذا ما همه به عنوان متولیان وقف باید با جدیت کارها را انجام دهیم و به هدف سازمان که همان یکپارچه سازی رقبات، درآمدها و نیات موقوفات است جامه عمل بپوشانیم.
استان چهارمحال و بختیاری دارای 334 موقوفه بوده که 296 موقوفه آن متصرفی و 38موقوفه غیرمتصرفی و شامل 20 متولی می باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار