• امروز چهارشنبه دوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

بازرسی از برنامه ها و عملکرد ادارات اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری

بازرسی از برنامه ها و عملکرد ادارات اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری

حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری مدیرکل اوقاف از بازرسی نوبه ای ادارات اوقاف شهرستان ها خبر داد.

 چهارشنبه 6 آذر 1398   82  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری مدیرکل اوقاف از بازرسی نوبه ای ادارات اوقاف شهرستان ها خبر داد.
وی با بیان اینکه در فرآیند بازرسی پس از شناسایی ضعف‌ها باید به سمت برطرف کردن آنها حرکت کنیم، گفت: کارکنان ادارات اوقاف شهرستانهای تابعه ی استان نسبت به تکریم ارباب رجوع و مردم پاسخگو باشند چرا که این اقدام بسیاری از نارضایتی‌ها را کاهش می دهد .
امیری اعلام کرد: یکی از موضوعاتی که باید در بازرسی‌ها مورد توجه قرار گیرد، بررسی مشکلات اداری در بخش‌های مختلف است که میتواند گامی به جلو در احقاق حقوق واقفین و مردم باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سازمان اوقاف هم مثل دیگر دستگاه‌ها کاستی هایی دارد، افزود:باید در این سازمان که متولی موقوفات وبقاع متبرکه است، خودمان به‌عنوان یک خانواده ضعف‌ها را شناسایی وبرای برطرف کردن ضعف ها وآسیب ها مجدانه اقدام کنیم.
وی با اشاره به اینکه بازرس اداره کل باید ضعف ها و نقص های ادارات اوقاف شهرستان را بطور کامل رصد و گزارش کند،اظهارداشت: ادارات چهارگانه ی استان باید انتقادها و پیشنهادها را بپذیرند و در جهت رفع نواقص اقدام نمایند. چرا که پذیرش ضعف براساس کلام معصومین(ع) نشان از کمال انسان است.
در ادامه مهدی صادقی مسئول بازرسی اداره کل گفت: بازرسی از ادارات اوقاف شهرستان که طبق دستورالعمل سازمان و بر اساس محورهای ابلاغی بوده، هم به صورت کمی و هم به صورت کیفی انجام شده است که این بازرسی ها در طول سال ادامه خواهند داشت.
وی درباره محورهای مورد بازرسی گفت: بازرسی ها بصورت برنامه محور در حوزه های مالی، فرهنگی، اجتماعی، حقوقی و ثبتی، اجارات، فنی و بهره وری و ارزیابی عملکرد کارکنان ادارات انجام شد و نتیجه ی گزارشات به مدیرکل و سازمان اوقاف گزارش می گردد.
بررسی نحوه انجام بازدید میدانی از رقبات و بقاع متبرکه، بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی، بررسی اسناد نسبت به سال گذشته و بازدید میدانی از دیگر محورهای مورد بازرسی بوده که در 4 ادارات شهرستان بصورت نوبه ای بعمل آمد.
وی با بیان اینکه هدف از بازرسی؛ تبادل نظر و شناسایی نقاط ضعف و قوت و و یافتن راهکار برای رفع مشکلات و موانع شهرستان های استان است گفت: اوقاف امانت دار موقوفات مردم می باشد که محصول کوتاهی در امر رسیدگی به امانت های آنها بی اعتمادی می باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار