• امروز چهارشنبه دوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

همایش آموزشی توجیهی طرح ملی حفظ قرآن کریم 1453 بشارت با محوریت حفظ جزء سی  در شهرکرد برگزار شد.

همایش آموزشی توجیهی طرح ملی حفظ قرآن کریم 1453 بشارت با محوریت حفظ جزء سی در شهرکرد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن امیری گفت: برگزاری این کارگاه ها باعث ترویج و توسعه فرهنگ حفظ قرآن و سبک زندگی قرآنی در سطح جامعه می شود.

 شنبه 2 آذر 1398   54  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن امیری در ابتدای همایش ضمن بیان اینکه تعامل با مؤسسات قرآنی در دستور کار اوقاف قرار گرفته است گفت: بعد از مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰میلیون حافظ قرآن کریم در کشور، سازمان اوقاف این اصل مهم را در دستور کار خود قرار داد.
حجت الاسلام امیری در ادامه ضمن تشکر از نگاه ویژه ی آموزش و پرورش به این طرح جهت برگزاری همایش و کارگاه و شرکت فرهنگیان استان در این دوره افزود: اگرچه به لطف خداوند پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تحولی عظیم در فعالیت‌های قرآنی هستیم ولی موضوع قرآن هنوز به معنای واقعی کلمه در دستور کار قرار نگرفته است و رهبر معظم انقلاب فرمودند ما از قرآن دور هستیم و باید به قرآن نزدیک شویم.
وی ضمن بیان اینکه دروازه ورود به حفظ قرآن کریم، حفظ جزء سی می باشد گفت: در طرح ملی حفظ قرآن کریم به صورت جامع و کامل راهبردهایی در نظر گرفته شده است که اگر انجام شود، جایگاه قرآن به میزان قابل توجهی بهبود می‌یابد و این اصل با همکاری قشر فرهنگی جامعه محقق خواهد شد، برگزاری این نوع کارگاه ها نیز باعث ترویج و توسعه فرهنگ حفظ قرآن و سبک زندگی قرآنی در سطح جامعه می شود.
امیری در ادامه با اشاره به نقش پررنگ معلمان و فرهنگیان جامعه در ترویج فرهنگ حفظ قرآن تصریح کرد: از آنجاییکه قرآن کریم جایگاه ویژه ای در جامعه بشری دارد و این جایگاه در حال رشد است، اگر فرهنگیان جامعه آنچه را که از قرآن کریم درک می کنند در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی شان پیاده کنند و بعنوان عنصر مهم و تاثیرگذار جامعه، در مدارس و به دانش آموزان آموزش دهند این مساله هم در زندگی دنیوی و هم بر زندگی اخروی آن ها تاثیرات فراوانی خواهد داشت.
وی در خصوص تاثیر قرآن بر تغییر سبک زندگی و خانواده های ایرانی توضیح داد و گفت: دغدغه اصلی ما درخصوص جوانان و فعالان قرآنی این است که نکند خدای ناکرده آن ها صرفا به حفظ قران بپردازند اما اثری بر زندگانی شان نداشته باشد زیرا کسی که با قرآن انس عمیق پیدا کند زندگی اش هم به سمت زندگی الهی تغییر جهت پیدا خواهد کرد.
آیت الله روحانی رئیس اداره امور قرانی اداره کل نیز در آغاز این کارگاه ضمن اشاره به اینکه میدان تشویق برای کسانی که در آرزوی حفظ آیات وحی هستند، معلمان ما می باشند گفت: ما مفتخریم به آموزش و آموختن قرآن کریم که انشالله قرآن را بیاموزیم و در رفتار و نگرش خودمان قرار دهیم.
روحانی در ادامه به تشریح اهداف برگزاری این کارگاه پرداخت و بیان داشت در این طرح از اساتید خبره سازمان اوقاف و امور خیریه که به استان ها اعزام شده اند دعوت شده که امیدواریم از میان اقشار فرهنگی که خود حافظ تربیت نسل های آینده می باشند نیز حافظ قرآن تربیت کنیم.
این کارگاه به همت سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان آموزش و پرورش در روز پنجشنبه ۳۰ آبان ماه در سالن خانه معلم آموزش و پرورش شهرکرد برگزار شد، که گواهی همایش مذکور از سوی آموزش و پرورش به شرکت کنندگان اعطا می گردد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار