• امروز چهارشنبه دوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

وقف 120 جلد قرآن کریم در طرح وقف مصحف شریف اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری

وقف 120 جلد قرآن کریم در طرح وقف مصحف شریف اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری

واقفین و دوست داران قرآن کریم در استان چهارمحال و بختیاری در دهه ی وقف 120 جلد قران کریم وقف نمودند.

 دوشنبه 27 آبان 1398   52  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه؛ وقف مصحف شریف یکی از طرح‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری بود که در دهه ی وقف در ایستگاه های همه واقف باشیم برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن امیری مدیرکل اوقاف استان چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با دهه ی وقف سالجاری 120 جلد کلام الله مجید توسط واقفین و مروجین فرهنگ وقف، وقف گردید.
وی با بیان اینکه قرآن نقش مهمی در زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم خواهد داشت خطاب به کسانی که تمایل به وقف قران دارند گفت: وقف مصحف به این شکل انجام می‌شود که هر مخاطب علاقمند به وقف، می‌تواند با پرداخت مبلغی اندک هزینه ی کلام الله مجید را بپردازد و با پر کردن فرم وقف‌نامه، اسم خود را در لیست واقفان قرآن قرار دهد تا از اجر و برکات اخروی آن بهره‌مند شود.اداره اوقاف استان و شهرستان ها، امامزادگان شاخص و ایستگاه های مشاوره های وقف در ایام مختلف نیز پذیرای واقفین وخیرخواهان گرامی جهت وقف قرآن می باشند.
امیری با اشاره به اینکه واقفین نامشان در پیشگاه خداوند نیز به عنوان واقف ثبت می‌شود، افزود: این مصحف شریف "طبق نیت واقف" اغلب در امامزاده ها، مساجد و حسینیه ها مورد بهره مندی زائرین و نمازگزاران و مردم عزیز ما قرار می گیرند و ثواب اخروی و دنیوی قرائت این کتاب مقدس به واقفین گرامی می رسد.
امیری تصریح کرد: وقف قران کریم در این استان نیز مقدمه ای برای توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه می باشد و چیزی که امروزه بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم، ورود مفاهیم این کتاب آسمانی به زندگی افراد است. وی افزود: اگر ما قران را که عامل هدایت است سرلوحه ی زندگی خود قرار دهیم و آن را در زندگی روزمره ی خود عجین کنیم مطمئنا دیگر دشمنان اسلام نمی توانند به درون ملل مسلمانان رخنه کنند و ما شاهد تشکیل امت اسلامی و تمدن بزرگ اسلامی خواهیم بود.
حجت الاسلام امیری در پایان از کلیه ی واقفین عزیزی که در دهه ی وقف با حضور در مصلی و امامزاده ها در طرح وقف مصحف شریف شرکت داشتند تشکر نمود و گفت امیدواریم شاهد استقبال بیش از پیش مردم فهمیم و قران دوست استان چهارمحال و بختیاری جهت شرکت در طرح وقف قران کریم باشیم.
ایستگاه های وقف کلام الله مجید در دهه ی وقف از سوی این اداره کل در امامزادگان شاخص و مصلی استان برای نمازگزاران و زائرین و اقشار مردم برپا گردید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار