• امروز پنج شنبه بیست و سوم آبان 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری

مزایده ها

سامانه شکايات

اجرای طرح «مهر تحصیلی» اوقاف و امور خیریه جهت کمک به دانش‌آموزان نیازمند

اجرای طرح «مهر تحصیلی» اوقاف و امور خیریه جهت کمک به دانش‌آموزان نیازمند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه از توزیع بسته های حمایتی تحصیلی با اجرای "طرح مهر تحصیلی" و از محل اجرای نیات واقفان، بین دانش‌‌آموزان ایتام و نیازمند استان خبر داد.

 سه شنبه 26 شهریور 1398   38  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه از توزیع بسته های حمایتی تحصیلی با اجرای "طرح مهر تحصیلی" و از محل اجرای نیات واقفان، بین دانش‌‌آموزان ایتام و نیازمند استان خبر داد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس طرح «مهر تحصیلی» در این استان جهت توزیع بسته‌های لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند اجرا می‌شود.
حجت الاسلام امیری بیان داشت: تعداد 174 بسته حمایتی بین دانش آموزان ایتام کانون مجتمع امام صادق(ع) و نیازمند استان توزیع خواهد شد که از این تعداد 87 بسته متعلق به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و 87 بسته متعلق به دانش‌آموزان دوره متوسطه است و این اقلام شامل کیف و بسته های کامل و جامع لوازم التحریر، دفتر و... می باشند.
مدیرکل اوقاف اظهار داشت: این طرح با هدف اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان اجرا می‌شود که امسال نیز مشابه سال های گذشته همزمان با سراسر کشور در استان چهارمحال و بختیاری در پایان شهریورماه اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه همه آحاد جامعه باید در راستای ترویج فرهنگ سنت حسنه وقف با نیت کمک به نیازمندان، دانش آموزان ایتام و سایر نیات خیریه در جامعه بیش از گذشته اهتمام داشته باشند اظهار داشت: رویکرد جدید سازمان اوقاف مباحث اجتماعی ،اقتصادی و خیریه است و این سازمان با ساماندهی فعالیت های خیریه و برگزاری چنین مراسم هایی در تلاش است با اطلاع رسانی و اعتماد سازی نسبت به اجرای امینانه نیت واقفین زمینه را برای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در جامعه مهیا سازد.
امیری افزود: استان چهارمحال و بختیاری با داشتن حدود 1800 موقوفه با 3561 رقبه وقفی جایگاه ارزنده ای در زمینه وقف دارد اما متاسفانه در این استان در زمینه تحصیل و کمک به دانش آموزان نیازمند و محروم وقف خاصی که صرفا برای این کار خیر باشد وجود ندارد که همت بلند خیران و واقفین در این حوزه را می طلبد، چرا که اگر این نوع وقف در جامعه نهادینه شود بسیاری از مشکلات این قشر آینده ساز جامعه در زمینه های علمی،اقتصادی و فرهنگی حل و فصل خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار