• امروز پنج شنبه بیست و سوم آبان 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری

مزایده ها

سامانه شکايات

طرح سوگواره ی بصیرت عاشورایی در امامزادگان شاخص و بقاع متبرکه چهارمحال و بختیاری برگزارشد

طرح سوگواره ی بصیرت عاشورایی در امامزادگان شاخص و بقاع متبرکه چهارمحال و بختیاری برگزارشد

مديركل اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختیاری از اتمام دوره ی اول طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در این استان خبر داد.

 شنبه 23 شهریور 1398   45  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان؛ مديركل اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختیاری از اتمام طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در این استان خبر داد.
حسن امیری گفت: طرح سوگواره بصيرت عاشورايي كه از اول محرم در 40 بقعه متبركه و امامزادگان استان آغاز شده بود، همزمان با 12 محرم الحرام به كار خود پايان داد.
حجت الاسلام و المسلمين امیری افزود: طرح سوگواره بصيرت عاشورايي امسال نیز با شعار اصلی شهادت افتخار ماست با برگزاري ويژه برنامه هاي مختلف در امامزادگان و بقاع متبركه استان اجرا شد.
وي برپايي خيمه هاي معرفت را از جمله برنامه هاي اين طرح عنوان و اظهار كرد: در اجراي اين طرح خيمه هاي معرفت مورد استقبال بی نظیر زائران و عزاداران و اقشار مردم قرار گرفت.
مدیرکل اوقاف با بيان اين كه در اجراي طرح سوگواره بصيرت عاشورايي 14 مبلغ روحاني از قم براي پاسخگويي در خيمه هاي معرفت همكاري كردند، تصريح كرد: در اين خيمه ها روحانيون استان نيز مشاركت داشتند.
امیری خاطر نشان كرد: روحانيون در خيمه هاي معرفت به سئوالات شرعي، مشاوره خانواده و كودك، عفاف و حجاب و تبليغ مراجعه كنندگان پاسخ دادند. در این بین متولیان موقوفات هم نهایت همکاری و مساعدت را داشتند.
وي بيان كرد: تجمع بزرگ لبيك يا حسين، سوگواري شيرخوارگان حسيني و ويژه برنامه نوجوانان حسيني احلي من العسل،همایش رهروان زینبی، برنامه ويژه سوگواري تاسوعا و عاشوراي حسيني و شام غريبان امام حسين (ع) از جمله ديگر برنامه هاي سوگواره بصيرت عاشورايي در امام زادگان بود.
طرح شمیم حسینی از دیگر طرح های برگزار شده در قالب سوگواره ی بصیرت بود که این‌نمایشگاه طی سه روز در محل آستان امامزادگان دو خاتون شهرکرد برپا و به تعداد ۱۰۰هیات به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال کمک شد.
حجت الاسلام امیری در ادامه تصريح كرد: زائران و عزاداران حسيني نيز در مناسبت هاي مختلف از برنامه هاي مختلف طرح سوگواره بصيرت عاشورايي در امام زادگان بهره مند شدند.
وی با اشاره به اینکه وقف و عاشورا دو نماد ناگسستنی هستند و حضرت امام حسین(ع) زمین کربلا را خریدند و وقف زائران کربلا کردند، گفت: مسئله مهم وقف از زمان ورود امام حسین(ع) به خاک کربلا آغاز شده است و تا امروز میراث‌داری از آن ادامه دارد.
مدیرکل ادامه داد: واقفین آگاه جامعه ما با هدایت و راهنمایی بزرگان دین دریافته‏‌اند که عاشورا به مثابه جوهر پویایی دین مایه اصلی قوام و ماندگاری آن است. از این ‏رو برپا داشتن پرچم عزای امام حسین(ع) و احیای مکتب عاشورا از طریق وقف اموال و املاک و یا هر طریق دیگر برای برافراشته ‏داشتن پرچم توحید و مکتب رهائی بخش اسلام تلاش کردند.
وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران با عاشورای حسینی پیوندی عمیق دارد و مبنای انقلاب اسلامی است، استمرار و ثمره عاشورا انقلاب اسلامی است، رهبر ما هم یک رهبر عاشورایی، انقلابی و استکبار ستیز و تربیت یافته مکتب عاشوراست .
گستره ی اجرای برنامه سوگواره بصیرت عاشورایی از اول محرم لغایت آخر صفر طی سه سطح انجام می گیرد که نقطه عطف این طرح 12 روز ابتدایی ماه محرم و ایام اربعین حسینی بود، مرحله ی بعدی این برنامه در طول دهه ی دوم و سوم و دهه ی آخر ماه صفر نیز در امامزادگان استان اجرا خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار