• امروز پنج شنبه بیست و هشتم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مسابقه عکاسی

خدمات غیر حضوری

مزایده ها

سامانه شکايات

امامزادگان شهرستان بروجن مامن عاشقان اهل بیت در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)

امامزادگان شهرستان بروجن مامن عاشقان اهل بیت در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)

آمادگی بقاع متبرکه شهرستان بروجن برای حضور هیات های مذهبی و دلسوختگان اهل بیت

 یک شنبه 17 شهریور 1398   24  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان؛ حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی گفت: بسترسازی برای پذیرایی از زائرین، هیئت های مذهبی و عاشقان اهل بیت در امامزادگان شهرستان بروجن فراهم می باشد.
رئیس اداره اوقاف بروجن افزود: بقاع متبرکه این شهرستان در قالب طرح بصیرت عاشورایی پذیرای هیات های مذهبی، گردشگران و عاشقان اهل بیت می باشد.
سلیمانی بیان کرد: امسال نیز توفیق حاصل شد تا بار دیگر به مردم فهیم و زائرینی که از اقصی نقاط کشور به امامزادگان این شهرستان مشرف شدند خدمت رسانی در شان و منزلت انجام شود.
وی گفت: طرح بصیرت عاشورایی در شهرستان بروجن در بقاع متبرکه این شهرستان برگزار شد که شاخص ترین امامزادگان جهت پذیرایی و اجرای این طرح امامزادگان حمزه بن علی، علی ابن احمد دهنو، میرحیدرشاه نقنه، عسگرعلی و شیث و قیس بوده که همچنان میزبان زائرین می باشند.
ایشان ضمن اشاره به طرح مذکور گفت در این طرح 5 مبلغ که 3 مبلغ بومی و 2 مبلغ اعزامی داشتیم شرکت داشته و همچنان در حال اجرای طرح خیمه معرفت در امامزادگان این شهرستان می باشند.
سلیمانی گفت: همایش شیرخوارگان حسینی مشابه سال های گذشته و همزمان با سراسر کشور در امامزاده ی شاخص حمزه بن علی و میرحیدرشاه برگزار گردید.
وی به برگزاری تعزیه از جانب هیات های مذهبی اشاره کرد و گفت امامزاده شیث و قیس و شاه ابوالقاسم میزبان عاشقان ابا عبدالله در برگزاری تعزیه خوانی بودند.
رئیس اوقاف بروجن در ادامه ضمن دعوت از عاشقان اهل بیت گفت نماز ظهر ظهر عاشورا در امامزادگان حمزه علی ، علی بن احمد و میرحیدرشاه نقنه برگزار خواهد شد.
وی به برنامه ی برپایی موکب در روز تاسوعا و عاشورا اشاره کرد و بیان داشت: از مسیر خروجی شهر بلداجی تا امامزاده حمزه بن علی 10 موکب جهت پذیرایی از زائرین و مردم مستقر می شود و این موکب ها تا ورودی امامزاده ادامه خواهند داشت. پذیرایی این موکب ها در قالب نوشیدنی ، اطعام ،ناهار و ... بوده که از عاشقان اهل بیت پذیرایی بعمل خواهد آمد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار