• امروز پنج شنبه بیست و هشتم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مسابقه عکاسی

خدمات غیر حضوری

مزایده ها

سامانه شکايات

آمادگی کامل آستان امامزاده ها و بقاع متبرکه شهرستان شهرکرد برای حضور عزاداران حسینی

آمادگی کامل آستان امامزاده ها و بقاع متبرکه شهرستان شهرکرد برای حضور عزاداران حسینی

آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه شهرکرد میزبان عاشقان اهل بیت می باشد

 یک شنبه 17 شهریور 1398   21  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ؛ عسگر زمانی رئیس اداره اوقاف شهرکرد گفت: طرح بصیرت عاشورایی با هدف دفاع از دین و ارزش‌های مکتب حسینی، اهل‌بیت(ع) و استمرار آن، دفاع از عزت و غرور ملی، دفاع از کرامت انسانی و اقتدار عزتمند همزمان با ماه محرم در این شهرستان اجرا شد.
وی تصریح کرد: برپایی نماز جماعت ظهر عاشورا در بقاع متبرکه، مراسم عزاداری، مراسم اربعین حسینی، اطعام عزاداران، برپایی زیارت عاشورای امام حسین(ع) و برپایی خیمه معرفت و… بخشی از برنامه‌های طرح سوگواره بصیرت عاشورایی این شهرستان به شمار می‌رود.
به گفته وی این طرح در امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد، سید محمد بارده، سید بهاالدین شیخ شبان، سید عزیزالله کیان و سیدعلی اکبر نافچ در حال برگزاری ست و تا پایان دهه ادامه دارد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرکرد اعزام 8 روحانی به بقاع متبرکه و شاخص این شهرستان ، سخنرانی و نوحه خوانی در دهه ی اول، و برگزاری دسته جات عزاداری را از دیگر برنامه‌های این اداره در ایام محرم عنوان کرد.
زمانی افزود: همزمان با سراسر کشور نیز همایش شیرخوارگان حسینی در بقعه سید محمد بارده این شهرستان برگزار گردید.
وی در ادامه تصریح کرد: تعزیه ی واقعه ی عاشورا نیز از دیگر برنامه های اجرایی در این شهرستان بود که در امامزاده سید بهاالدین محمد شیخ شبان اجرا شد.
زمانی به برگزاری نماز ظهر عاشورا در امامزادگان استان اشاره و گفت : نماز ظهر عاشورا در امامزادگان سید محمد بارده، سید بهاالدین محمد شیخ شبان، عزیزالله کیان، علی اکبر نافچ و باباپیراحمد بن برگزار می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار