• امروز سه شنبه شانزدهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز خدمت الکترونیک

سامانه مدیریت خدمات دولت

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

مزایده ها

نطرسنجی

اولین موقوفه مشارکتی استان

طرح ملی شمیم خدمت

اهدا کمک جهیزیه به زوج های جوان چهار محال و بختیاری

اهدا کمک جهیزیه به زوج های جوان چهار محال و بختیاری

مدیر کل اوقاف استان گفت: به 30 زوج جوان از محل اجرای نیات واقفین و خیرین نیک اندیش کمک جهیزیه اهدا خواهد شد.

 شنبه 26 مرداد 1398   990  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه؛ حسن امیری گفت: در مرحله اول 30 فقره اجاق گاز از محل اجرای نیات واقفین و خیرین نیک اندیش تهیه و به زوج‌های جوان استان اهدا خواهد شد.
مدیرکل اوقاف چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: سنت وقف به عنوان یکی از اصولی که پایه و اساس قرآنی دارد و در فقه شیعه هم بر آن تأکید اساسی شده است همیشه این قابلیت را دارد که در زمانهای مختلف متناسب با نیازها و اقتضائات روز از آن استفاده شود و با توجه به افزایش سن ازدواج به دلیل مشکلات تأمین جهیزیه و مخارج ازدواج، اگر وقف در راستای ازدواج جوانان و تهیه جهیزیه انجام شود می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

وی افزود: برای ترویج ازدواج آسان نیز از طرف این اداره کل مکانی برای عقد زوج‌های جوان در امامزاده‌ دوخاتون شهرکرد و دیگر امامزادگان شاخص اختصاص داده شد و با بیان اینکه برای برگزاری مراسم عقد در امامزاده هیچ هزینه ای از زوج های جوان گرفته نمی‌شود، خاطرنشان کرد زوج های جوان می توانند برای برگزاری مراسم عقد خود به این مکان های مقدس مراجعه کنند.

حجت‌الاسلام امیری ضمن اشاره به اینکه امامزاده متعلق به تمامی اقشار جامعه است، اظهار کرد: هدف از برگزاری مراسم عقد در جوار امامزادگان این است که به جامعه نشان دهیم که امامزاده تنها جای مراسمات عزاداری نیست بلکه می شود مراسمات وصلت و ازدواج آسان را با رعایت موازین شرعی در چنین مکان های معنوی و مقدسی برگزار کرد و زوج های جوان با توسل به ائمه اطهار و مدد امامزادگان زندگی خود را آغاز نمایند.
امیری اذعان داشت: در روایات از وقف به عنوان صدقه جاریه و باقیات صالحات یاد شده که باعث ماندگاری مال واقف می‌شود، یعنی تا زمانی که وقف باقی است و دیگران از آن استفاده می‌کنند، ثواب آن به روح واقف می‌رسد. وی با اشاره به اینکه تهیه کمک جهیزیه برای زوج های جوان ادامه خواهد داشت و مربوط به زمان خاصی نیست، از مردم و خیرین استان خواست تا با همکاری و همدلی در این سنت خداپسندانه شرکت نمایند.

امیری در ادامه گفت: خیرین نیک اندیش برای کمک به تامین جهیزیه زوج های جوان استان می توانند کلمه «جهیزیه» را به شماره 10000114381 پیامک و یا به ادارات اوقاف و بقاع متبرکه استان مراجعه نمایند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار