• امروز پنج شنبه شانزدهم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

اعتقاد ما به مسابقات قرآن تنها برگزاری نیست؛ هدف ارتقای فرهنگ قرآنی است

اعتقاد ما به مسابقات قرآن تنها برگزاری نیست؛ هدف ارتقای فرهنگ قرآنی است

نشست هم‌اندیشی با پیشکسوتان داوری مسابقات قرآن کریم در سالن جلسات اداره کل اوقاف برگزار شد.

 یک شنبه 20 مرداد 1398   86  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان؛ .
حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری با بیان اینکه انسجام خوبی میان مسئولان ذینفع استان جهت برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن که در تیرماه برگزار شد وجود داشت گفت: اعتقاد ما به مسابقات قرآن اوقاف تنها برگزاری نیست؛ هدف ارتقای فرهنگ قرآنی است و این امر همت بیشتری می طلبد و جا دارد این انسجام جهت ترویج فرهنگ قرآنی و تربیت حافظان قرآن بیشتر شود.
امیری در این نشست ضمن تشکر از داوران این دوره از مسابقات افزود: با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری، این استان مستعد پرورش و تربیت حافظان قران می باشد که متاسفانه از ظرفیت نیروهای مستعد قرانی استفاده نشده است. وی با بیان اینکه هدف از همراهی دستگاه‌ها در مسابقات قرآن بهره‌مندی از آثار و برکات قرآن است، خواستار همکاری بیشتر مدیران دستگاه های اجرایی، سازمان ها و ادارات در امر تبلیغ ، پرورش حافظین قران و برگزاری مسابقات شد.
وی با انتقاد از کم‌کاری برخی از مسئولین جامعه قرآنی در حمایت از مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه، بیان کرد: امام حسین(ع) اهمیت قرآن را در عمل نشان دادند ما به عنوان پیرو ایشان باید مفاهیم قرآن را در زندگی عملیاتی کرده و آن را در جامعه بسط دهیم. وقتی به عظمت قرآن نگاه می‌کنیم متوجه کم‌کاری خود در این حوزه می‌شویم.
حجت الاسلام امیری بر ضرورت تداوم جلسات قرآنی و فعالیت اتاق فکر قرآنی تأکید کرد و افزود: در جلسات متعدد گذشته مشکلات موجود در حوزه ی برگزاری مسابقات مطرح شد که نتیجه بخش هم بود و ما امیدواریم برای حفظ ارزش‌های اسلام ناب محمدی(ص)، همه تلاش ‌کنند تا به اهداف انقلابی در حوزه ی قرآن جامه عمل پوشانده شود.
وی ادامه ‌داد: قرآن کتاب زندگی و انسان‌سازی است، روش‌های زندگی و آموزه‌های دینی در قرآن بیان شده است اما متاسفانه آن‌چنان که باید و شاید به آن پرداخته نشده است.
مدیرکل اوقاف پس از استماع نقطه نظرات رئیس اداره امور قرانی و هیات داوران و جمع بندی نظرات آنها گفت: با توجه به ارائه پیشنهادات هیات داوران در این خصوص، تشکیل کمیته های پیشنهادی و مرکز تخصصی داوران و برگزاری دوره های آموزشی ارتقاء سطح داوری را در دستور کار امور قرانی اوقاف قرار خواهیم داد.
امیری ضمن تقویت نقاط قوت این نوع هم اندیشی ها افزود: نقش داوران جامعه قرآنی در ترویج فرهنگ دینی قرآنی بسیار مهم است و داوران خود باید در مسائل مربوط به فعالیت های قرآنی وارد عرصه شده تا هم از داوران بومی در مسابقات بیشتر بهره مند شویم و هم فعالان قرآنی در استان تربیت کنیم.برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار