• امروز دوشنبه بیست و نهم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مسابقه عکاسی

خدمات غیر حضوری

مزایده ها

سامانه شکايات

نشست خبری مدیرکل اوقاف چهارمحال و بختياري برگزار شد.

نشست خبری مدیرکل اوقاف چهارمحال و بختياري برگزار شد.

نشست خبری مدیرکل اوقاف استان با اصحاب رسانه بمناسبت روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان و طرح تابستانی نشاط معنوی برگزار گردید.

 دوشنبه 17 تیر 1398   67  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه؛ حجت الاسلام والمسلمین امیری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در این نشست گفت: قریب به 8 هزار بقعه متبرکه و امامزاده در کشور وجود دارد که تعداد 101 بقعه متبرکه و امامزاده در استان چهارمحال و بختیاری می باشد.
حجت الاسلام امیری به طرح نشاط معنوی اشاره کرد و گفت:طبق روال هر سال در تابستان، این طرح امسال نیز همزمان با سراسر کشور از 13 تیرماه آغاز شده و تا پایان مرداد ادامه دارد.
امیری ضمن توضیحاتی در خصوص هزینه ی نذورات مردمی در بقاع متبرکه استان بیان کرد: نذورات مردمی در امامزادگان و بقاع متبرکه در همان آستان مقدس هزینه می شود که از 100 درصد این نذورات« 20درصد مربوط به امورات فرهنگی، 45درصد در بخش عمرانی ، 30درصد هزینه های جاری بقعه و 5 درصد حق تولیت» هزینه می شود.
وی با بیان اینکه برخی از بقاع متبرکه استان زیر ساخت مناسب ندارند گفت : ما در سال 98 قریب به یک میلیارد تومان برای تعمیرات و عملیات عمرانی بقاع متبرکه اعتبار دریافت نمودیم.
ایشان ضمن بیان اینکه این اداره کل بحث جوانگرایی در امامزادگان و بقاع متبرکه را در دستور کار قرار داده گفت: امسال برای اولین بار در طرح ضیافت الهی مدیریت فعالیت های بقاع و امامزادگان به جوانان سپرده شد و خوشبختانه توانستیم نتیجه ی مثبت بگیریم و جوانان در این طرح با ایده های نو طرحی متفاوت از ضیافت الهی را اجرا نمودند.
امیری ضمن اشاره به اهمیت سنددار شدن موقوفات استان گفت : در سال 97 حدود 500 موقوفه در استان سند دار شدند که امیدواریم تا پایان سال کلیه ی موقوفات استان سنددار شوند، در سه ماهه نخست امسال نیز 17 موقوفه جدید در استان به ثبت رسید که نسبت به سال گذشته رشد 100 درصدی داشته است.
وی در پایان به مرحله استانی چهل و دومین مسابقات سراسری قرآن کریم اشاره کرد و گفت: این مسابقات در رشته های قرائت، ترتیل،حفظ، اذان، دعاخوانی و ... در روزهای پنجشنبه و جمعه 20 و 21 تیرماه با حضور 260 نفر متسابق خواهر و برادر در آستان مقدس امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون(س) شهرکرد برگزار خواهد شد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار