• امروز دوشنبه بیست و نهم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مسابقه عکاسی

خدمات غیر حضوری

مزایده ها

سامانه شکايات

چهارمحال و بختیاری در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) به سوگ نشست

چهارمحال و بختیاری در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) به سوگ نشست

مدیرکل اوقاف گفت: همزمان با ایام شهادت رییس مذهب تشیع ، مراسم عزاداری و سوگواری آن امام همام در بیش از 15 امامزاده و بقعه متبرکه استان برگزار گردید.

 یک شنبه 9 تیر 1398   53  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام امیری گفت: مردم شهیدپرور و ولایی استان چهارمحال و بختیاری در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) به سوگ نشستند و با برپایی مراسم های ویژه‌ به عزاداری برای این امام بزرگوار پرداختند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری گفت: برگزاری مراسمات مربوط به عزادارای امام شیعیان به مدت ۳ روز در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه انجام گرفت که سخنرانان به تفصیل پیرامون شخصیت ممتاز آن امام همام پرداختند.
امیری افزود این برنامه ها شامل عزاداری،سخنرانی، مدیحه سرایی ، دعای کمیل، برپایی ایستگاه صلواتی و تجمع ویژه ی صادقیون بود که بصورت ویژه برگزار گردید و صحن کلیه امامزاده ها و بقاع متبرکه به همین مناسبت سیاه پوش شده بودند.
مؤمنان و عاشقان خاندان عصمت و طهارت(ع) هر سال در بیست و پنجم شوال ، مراسم سالروز شهادت جانسوز ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق (ع) را به صورت خودجوش و در قالب هیئات مذهبی با شکوه تر از سال قبل برگزار می‌کنند.
وی بیان داشت: امسال همزمان با شهادت و عزاداری امام جعفرصادق(ع)، پیکر شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس در شهرستان های لردگان و بروجن به آغوش خانواده بازگشتند و این شهرستانها معطر به رایحه ی پیکر مطهر شهدا شدند.
شهید رشید رضایی جوانمردی ۱۶ فروردین ۱۳۴۵ در روستای جوانمردی از توابع شهرستان لردگان متولد و به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت و در ۲۱ تیر ۱۳۶۷ در شرهانی توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید
شهید سید حسن سیدین ۳ شهریور ۱۳۴۴ در بروجن متولد و از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، در ۲۴ تیر ۱۳۶۱ در شرق بصره عراق به شهادت رسید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار