• امروز سه شنبه شانزدهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز خدمت الکترونیک

سامانه مدیریت خدمات دولت

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

مزایده ها

نطرسنجی

اولین موقوفه مشارکتی استان

طرح ملی شمیم خدمت

تشییع 6 شهید دفاع مقدس در جوار امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون(س) شهرکرد

تشییع 6 شهید دفاع مقدس در جوار امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون(س) شهرکرد

مدیرکل اوقاف و امورخیریه چهارمحال و بختیاری از تشییع شهدای دفاع مقدس همزمان با ایام سوگواری شهادت امام جعفرصادق(ع) در جوار امامزادگان دوخاتون(س) خبر داد

 سه شنبه 4 تیر 1398   1028  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری از برگزاری ویژه برنامه‌‏های عزاداری و سخنرانی شهادت امام جعفرصادق(ع) در آستان مقدس حلیمه و حکیمه خاتون(س) شهرکرد و 10 بقعه متبرکه دیگر در استان خبر داد.
مدیرکل اوقاف استان ادامه داد: آماده سازی و سیاه پوش کردن امامزادگان و بقاع متبرکه، برپایی ایستگاه های صلواتی در روز شهادت، سخنرانی و مداحی  روحانیون مجرب و مداحان اهل بیت(ع)  در خصوص شخصیت امام جعفر صادق (ع) و رئیس مذهب تشیع ، برپایی نمازجماعت، پاسخگویی به مسائل شرعی و غرفه مشاوره وقف اشاره نمود.
وی گفت: این مراسم به مدت سه روز بعد از نماز مغرب و عشا از پنجشنبه 7 تیرماه با سخنرانی حجت‌الاسلام شاهرودی و مرثیه‌سرائی و عزاداری مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) آغاز و تا روز شنبه 9 تیر ادامه خواهد داشت.
وی اظهار کرد: امام جعفر صادق(ع) در زندگی پربرکت خویش توانست در احیای ارزش‌های دینی در جامعه الگوی برجسته باشد و خدمات ارزشمندی به جهان اسلام ارائه کند.
وی با بیان این که نهضت علمی امام صادق(ع) و مبارزه با جریانات انحرافی الگوی جامعی برای جهان اسلام است، افزود: آن حضرت دارای صفات و ویژگی‌های منحصر به فردی است که هر یک از آنان الگوی گران‌بهایی برای هدایت جامعه بشری هستند.
مدیرکل اوقاف در ادامه به میزبانی امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون(س) از شهدای هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: تشییع 6 شهید گرانقدر دفاع مقدس در روز شنبه 8 تیرماه ساعت 9 صبح  همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) از  آستان مقدس امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون(س) برگزار میشود و از عموم مردم دعوت کرد تا در این مراسم استقبال باشکوه شرکت فرمایند.
شایان ذکر است شهدای گرانقدر و بزرگوار گمنام در دانشکده فنی دختران شهرکرد، دانشکده فنی دختران جونقان و دهستان شوراب صغیر تدفین می‌شوند و 2 شهید شناسایی شده نیز متعلق به شهرستان های بروجن و لردگان هستند..
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار