• امروز چهارشنبه دوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

تشییع 6 شهید دفاع مقدس در جوار امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون(س) شهرکرد

تشییع 6 شهید دفاع مقدس در جوار امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون(س) شهرکرد

مدیرکل اوقاف و امورخیریه چهارمحال و بختیاری از تشییع شهدای دفاع مقدس همزمان با ایام سوگواری شهادت امام جعفرصادق(ع) در جوار امامزادگان دوخاتون(س) خبر داد

 سه شنبه 4 تیر 1398   690  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری از برگزاری ویژه برنامه‌‏های عزاداری و سخنرانی شهادت امام جعفرصادق(ع) در آستان مقدس حلیمه و حکیمه خاتون(س) شهرکرد و 10 بقعه متبرکه دیگر در استان خبر داد.
مدیرکل اوقاف استان ادامه داد: آماده سازی و سیاه پوش کردن امامزادگان و بقاع متبرکه، برپایی ایستگاه های صلواتی در روز شهادت، سخنرانی و مداحی  روحانیون مجرب و مداحان اهل بیت(ع)  در خصوص شخصیت امام جعفر صادق (ع) و رئیس مذهب تشیع ، برپایی نمازجماعت، پاسخگویی به مسائل شرعی و غرفه مشاوره وقف اشاره نمود.
وی گفت: این مراسم به مدت سه روز بعد از نماز مغرب و عشا از پنجشنبه 7 تیرماه با سخنرانی حجت‌الاسلام شاهرودی و مرثیه‌سرائی و عزاداری مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) آغاز و تا روز شنبه 9 تیر ادامه خواهد داشت.
وی اظهار کرد: امام جعفر صادق(ع) در زندگی پربرکت خویش توانست در احیای ارزش‌های دینی در جامعه الگوی برجسته باشد و خدمات ارزشمندی به جهان اسلام ارائه کند.
وی با بیان این که نهضت علمی امام صادق(ع) و مبارزه با جریانات انحرافی الگوی جامعی برای جهان اسلام است، افزود: آن حضرت دارای صفات و ویژگی‌های منحصر به فردی است که هر یک از آنان الگوی گران‌بهایی برای هدایت جامعه بشری هستند.
مدیرکل اوقاف در ادامه به میزبانی امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون(س) از شهدای هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: تشییع 6 شهید گرانقدر دفاع مقدس در روز شنبه 8 تیرماه ساعت 9 صبح  همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) از  آستان مقدس امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون(س) برگزار میشود و از عموم مردم دعوت کرد تا در این مراسم استقبال باشکوه شرکت فرمایند.
شایان ذکر است شهدای گرانقدر و بزرگوار گمنام در دانشکده فنی دختران شهرکرد، دانشکده فنی دختران جونقان و دهستان شوراب صغیر تدفین می‌شوند و 2 شهید شناسایی شده نیز متعلق به شهرستان های بروجن و لردگان هستند..
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار