• امروز سه شنبه شانزدهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز خدمت الکترونیک

سامانه مدیریت خدمات دولت

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

مزایده ها

نطرسنجی

اولین موقوفه مشارکتی استان

طرح ملی شمیم خدمت

نشست هم اندیشی با نخبگان علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری  برگزار شد.

نشست هم اندیشی با نخبگان علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

مدیرکل اوقاف استان گفت: در راستای حمایت از نخبگان استان جلسه ای فی مابین اداره کل اوقاف و نخبگان علم و فناوری با محوریت وقف و نخبگان برگزار گردید.

 یک شنبه 12 خرداد 1398   1030  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری این نشست که به منظور هم افزایی و همکاری مشترک جهت ترویج و توسعه وقف، علم و فناوری تشکیل شد ابتدا حجت الاسلام والمسلمین امیری مدیرکل اوقاف به مساله وقف در حوزه علم و فناوری پرداخت و گزارشی از وقف در این زمینه ارائه دادند.
حجت الاسلام والمسلمین امیری با بیان اینکه در سال گذشته در خصوص سهم وقف در تولید علم و فناوری که در سیاست های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده، جلسات و اقداماتی صورت گرفته ، ادامه داد: در این راستا با بنیاد ملی نخبگان جلسات متعددی برگزار شد و با توجه به ظرفیت های موقوفات استان در حوزه های مختلف در صدد رشد این موضوع و عملیاتی و اجرایی نمودن آن در استان هستیم.
امیری با اشاره به حمایت اوقاف از این نخبگان تاکید کرد: با توجه به اینکه این نخبگان صاحب ایده هایی هستند که باید تبدیل به محصول در حوزه وقف شود، ولی در این مسیر دچار مشکل بوده و ظرفیت مادی و مکانی کافی ندارند، در این راستا اوقاف استان در جهت احیا و رشد و توسعه اقتصادی موقوفات مستعد استان به حمایت از آنها اقدام خواهد کرد.
وی اظهار کرد: با توجه به شعار اداره کل اوقاف استان چهارمحال و بختیاری با عنوان "رونق تولید در سایه احیای موقوفات" از نخبگان استانی خواست جهت ایجاد وقف هایی با محوریت وقف، علم و فناوری و تشکیل انجمن یاوران وقف در این حوزه اقدام نموده و شعار سال را محقق کنند تا از این طریق از پتانسیل های موقوفات بیشترین بهره وری ها را داشته باشیم.
وی با اشاره به لزوم شناسایی و جذب خیرین و سرمایه گذاران جهت مشارکت در ایده‌ها و فناوری‌های موجود در واحدهای علم و فناوری استان تأکید کرد و گفت: با سوق دادن وقف‌ها به سمت حوزه فناوری و علم هم بهره وری از موقوفات به ثمر می نشیند و هم بخشی از مشکلات اقتصادی حل میشود و این امر محقق نخواهد شد مگر با بهره بردن از ایده های نخبگان استان.
امیری افزود: فراهم كردن امكان قانوني و شرعي همكاري، بهره مندي و استفاده از ظرفيت و امكانات موجود موقوفات و رقبات و بازديد ميداني از رقبات مستعد با اولويت دانش بنيان در حوزه های کشاورزی، گردشگری و فناوری IT از جمله اقدامات سال جدید در حوزه علم و فناوری خواهد بود که با همت جوانان نخبه استان نتیجه بخش خواهد بود.
در ادامه آقای دکتر بنیادیان رئیس بنیاد نخبگان استان به اهمیت مسئله وقف پرداخته و ضمن اشاره به اینکه مساله وقف و نخبگان در استان تقریبا موضوع جدیدی است گفت: جهت حمایت نخبگان این استان و بهبود و توسعه وقف و علم و فناوری نیاز است دبیرخانه علم و فناوری در استان تشکیل شود.
در ادامه جلسه آقای دکتر پیرعلی رئیس پارک علم و فناوری استان نیز به مساله وقف، علم و فناوری اشاره کرده و خواستار حمایت علم و فناوری و نخبگان این استان در سایه ی بهره برداری از موقوفات مستعد شد. وی در ادامه بیان داشت: جهت دهی موقوفات و امور خیریه باید به سمت نیازهای روز جامعه بخصوص توسعه علم و فناوری و حمایت از نخبگان استانی باشد تا بتوانیم از علم و تجربه ی نخبگان جهت احیا موقوفات استفاده کنیم.
در پایان نشست، نخبگان و حضار در جلسه به ارائه نقطه نظرات پرداختند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار