• امروز دوشنبه ششم بهمن 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

نشست هم اندیشی با نخبگان علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری  برگزار شد.

نشست هم اندیشی با نخبگان علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

مدیرکل اوقاف استان گفت: در راستای حمایت از نخبگان استان جلسه ای فی مابین اداره کل اوقاف و نخبگان علم و فناوری با محوریت وقف و نخبگان برگزار گردید.

 یک شنبه 12 خرداد 1398   819  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری این نشست که به منظور هم افزایی و همکاری مشترک جهت ترویج و توسعه وقف، علم و فناوری تشکیل شد ابتدا حجت الاسلام والمسلمین امیری مدیرکل اوقاف به مساله وقف در حوزه علم و فناوری پرداخت و گزارشی از وقف در این زمینه ارائه دادند.
حجت الاسلام والمسلمین امیری با بیان اینکه در سال گذشته در خصوص سهم وقف در تولید علم و فناوری که در سیاست های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده، جلسات و اقداماتی صورت گرفته ، ادامه داد: در این راستا با بنیاد ملی نخبگان جلسات متعددی برگزار شد و با توجه به ظرفیت های موقوفات استان در حوزه های مختلف در صدد رشد این موضوع و عملیاتی و اجرایی نمودن آن در استان هستیم.
امیری با اشاره به حمایت اوقاف از این نخبگان تاکید کرد: با توجه به اینکه این نخبگان صاحب ایده هایی هستند که باید تبدیل به محصول در حوزه وقف شود، ولی در این مسیر دچار مشکل بوده و ظرفیت مادی و مکانی کافی ندارند، در این راستا اوقاف استان در جهت احیا و رشد و توسعه اقتصادی موقوفات مستعد استان به حمایت از آنها اقدام خواهد کرد.
وی اظهار کرد: با توجه به شعار اداره کل اوقاف استان چهارمحال و بختیاری با عنوان "رونق تولید در سایه احیای موقوفات" از نخبگان استانی خواست جهت ایجاد وقف هایی با محوریت وقف، علم و فناوری و تشکیل انجمن یاوران وقف در این حوزه اقدام نموده و شعار سال را محقق کنند تا از این طریق از پتانسیل های موقوفات بیشترین بهره وری ها را داشته باشیم.
وی با اشاره به لزوم شناسایی و جذب خیرین و سرمایه گذاران جهت مشارکت در ایده‌ها و فناوری‌های موجود در واحدهای علم و فناوری استان تأکید کرد و گفت: با سوق دادن وقف‌ها به سمت حوزه فناوری و علم هم بهره وری از موقوفات به ثمر می نشیند و هم بخشی از مشکلات اقتصادی حل میشود و این امر محقق نخواهد شد مگر با بهره بردن از ایده های نخبگان استان.
امیری افزود: فراهم كردن امكان قانوني و شرعي همكاري، بهره مندي و استفاده از ظرفيت و امكانات موجود موقوفات و رقبات و بازديد ميداني از رقبات مستعد با اولويت دانش بنيان در حوزه های کشاورزی، گردشگری و فناوری IT از جمله اقدامات سال جدید در حوزه علم و فناوری خواهد بود که با همت جوانان نخبه استان نتیجه بخش خواهد بود.
در ادامه آقای دکتر بنیادیان رئیس بنیاد نخبگان استان به اهمیت مسئله وقف پرداخته و ضمن اشاره به اینکه مساله وقف و نخبگان در استان تقریبا موضوع جدیدی است گفت: جهت حمایت نخبگان این استان و بهبود و توسعه وقف و علم و فناوری نیاز است دبیرخانه علم و فناوری در استان تشکیل شود.
در ادامه جلسه آقای دکتر پیرعلی رئیس پارک علم و فناوری استان نیز به مساله وقف، علم و فناوری اشاره کرده و خواستار حمایت علم و فناوری و نخبگان این استان در سایه ی بهره برداری از موقوفات مستعد شد. وی در ادامه بیان داشت: جهت دهی موقوفات و امور خیریه باید به سمت نیازهای روز جامعه بخصوص توسعه علم و فناوری و حمایت از نخبگان استانی باشد تا بتوانیم از علم و تجربه ی نخبگان جهت احیا موقوفات استفاده کنیم.
در پایان نشست، نخبگان و حضار در جلسه به ارائه نقطه نظرات پرداختند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار