• امروز یک شنبه یازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

بررسی طرح های عمرانی بقعه ی متبرکه امامزاده حمزه بن علی (ع) بلداجی

بررسی طرح های عمرانی بقعه ی متبرکه امامزاده حمزه بن علی (ع) بلداجی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان از طرح های عمرانی ، مسائل و مشکلات مربوط به بقعه متبرکه امامزاده حمزه بن علی(ع) بازدید نمود

 چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398   97  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام حسن امیری طی بازدید از بقعه متبرکه امامزاده حمزه علی (ع) شهر بلداجی گفت: مسئولین اداره اوقاف شهرستان بروجن و امین و مدیر داخلی این بقعه متبرکه در اسرع وقت نسبت به شروع طرح توسعه حرم مطهر و ایجاد تربت خانه و شبستانهای اطراف آن طبق طرح جامع عمرانی اقدام نمایند و با تمام توان در راستای ایجاد فضای مناسب و معنوی جهت رفاه حال زائرین تلاش نمایند.
امیری ضمن تقدیر اقدامات صورت گرفته توسط مجموعه ی مدیریتی آستان مقدس این امامزاده در پیگیری امورات فرهنگی، عمرانی گفت: امامزاده حمزه علی(ع) از بقاع شاخص و سطح یک استان و کشور محسوب شده و همت و توجه بیشتر به مسائل این بقعه را از سوی مسئولین استانی و شهرستانی در راستای توسعه، عمران و بهبود شرایط موجود و تبدیل به قطب فرهنگی و اجتماعی و توریستی استان طلب می نماید.
وی به حجم بسیار بالای گردشگران و زائرین بخصوص در ایام تابستان به این بقعه اشاره نمود و بیان داشت در بعضی روزها شاهد حضور بیش از 30 هزار نفر زائر در این بقعه هستیم که مسائل و مشکلات یک شهرکامل را در موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی، امنیتی، بهداشتی، رفاهی و ... در بر خواهد داشت و نیازمند اهتمام و توجه بیشتر همه ی مسئولین شهرستان و بخصوص بخش بلداجی می باشد.
امیری با بیان این موضوع که عملیات عمرانی بقعه به جهت سیر مراحل تصویب طرح جامع عمرانی بقعه در سازمان اوقاف و همچنین میراث فرهنگی و گردشگری مدتی است که متوقف شده بود اظهار داشت بحمدالله طرح پیشنهادی مراحل پایانی بررسی و تصویب را می گذراند و تا اواسط خرداد عملیات توسعه و نوسازی این بقعه متبرکه شروع خواهد گردید.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به این موضوع که هزینه های فعالیتهای عمرانی و ساخت و ساز به شدت افزایش یافته بیان داشت منابع درآمدی امامزاده محدود است و به تنهایی جوابگویی هزینه های جاری، مدیریتی و عمرانی نیست و به همین سبب طرح عمرانی این بقعه به کندی پیش می رود که امید است با مساعدت خیرین، واقفین، و همه ی مردم ولایت مدار و محب ائمه اطهار(س) و همچنین توجه بیشتر مسئولین جهت اختصاص اعتبارات لازم، هر چه سریعتر شاهد تکمیل طرح توسعه ی حرم مطهر این امامزاده باشیم.
وی اظهار داشت برنامه ریزی مناسب با چشم انداز بسیار مطلوب در جهت جلب سرمایه گذاران بخش خصوصی در محوطه سیاحتی این امامزاده انجام شده است که به زودی شاهد اتفاقات و تغییرات مثبت در راستای جلب رضایت و همچنین رفاه حال زائرین محترم خواهیم بود.
ایشان به طرح ضیافت الهی اشاره نمود و بیان داشت هدف از اجرای برنامه های نظیر طرح آرامش بهاری، ضیافت الهی و بصیرت عاشورایی و ... در بقاع متبرکه تبدیل این اماکن به مأمن و ملجاء مومنین و تمامی محبان و نیازمندان به لطف و کرم سلاله ائمه اطهار(س) عنوان نمود و بیان داشت: امروز بقاع متبرکه به عنوان پایگاه‌های نشر قرآن و معارف اهل بیت(ع) شناخته می‌شوند که این امر در جهت تقویت باورهای دینی افراد جامعه موثر است و زمینه را برای معرفی ارزش‌های دینی به راحتی فراهم می کند
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری در پایان در خصوص عملکرد اداره اوقاف در راستای اجرای منویات رهبری مبنی بر تبدیل کردن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، اظهار کرد: اداره اوقاف در راستای این امر فعالیت ‌های خوبی داشته اما این میزان از فعالیت‌ها کافی نیست و هنوز رضایت لازم را از این عملکرد نداریم اما نسبت به قبل تغییرات چشمگیری صورت گرفته است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار