• امروز یک شنبه یازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نطرسنجی

میز خدمت الکترونیک

مزایده ها

سامانه شکايات

نشست انجمن های یاوران وقف اشتغال بانوان در شهرکرد

نشست انجمن های یاوران وقف اشتغال بانوان در شهرکرد

اولین نشست انجمن های یاوران وقف اشتغال در سال 98 در راستای رفع معضل بیکاری زنان استان با حضور اعضای انجمن ها در اداره کل اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

 چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398   137  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام و المسلمین امیری ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، به نقش و جایگاه زنان کارافرین در تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید پرداختند و بیان داشتند: از آنجائیکه زنان سرپرست خانوار قهرمانان واقعی جامعه ما هستند و وقف در زمینه اشتغال و تولید از مهمترین نیازهای کشور است انجمن یاوران وقف اشتغال با هدف رفع محرومیت و توسعه همه جانبه از این قشر تشکیل شده است و کارآموزان و زنان کارآفرین باید با همت و تلاش با عمل به وقف با نیت اشتغال زایی، به جامعه خدمت رسانی ویژه داشته باشند.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان، ضمن اشاره به شعار سال 98 که از سوی مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامیده شد افزود : مهمترین مسأله کشور با توجه به شرایط فعلی اشتغال می باشد و مسئله اشتغال زنان ازجمله مسائلی است که بارها و بارها بر آن تأکید شده و زنان زیادی نیز علاوه بر مسئولیت‌های خود در خانه و تربیت فرزندان، پذیرای مسئولیت‌های اجتماعی هستند. با وجود این، تعداد زنان شاغل به نسبت مردان چندان زیاد نیست و تعداد زیادی از زنان تحصیلکرده و متخصص همچنان منتظر به‌دست آوردن شغل مناسب هستند.
حسن امیری بیان داشت: استان چهارمحال و بختیاری می تواند الگوی خوبی برای بحث اشتغال به ویژه با استفاده از توانمندی هایی که در اختیار زنان خانوار این استان هست باشد، که در این زمینه انجمن یاوران وقف از سوی اداره کل اوقاف استان برای نخستین بار فعالیت خود را اغاز کرده و در این راستا نتیجه ی مطلوبی در خصوص خدمت به زنان سرپرست خانوار و زنان کارآفرین گرفته است. وی ادامه داد: زنان باید خود را باور کنند و به توانایی‌های خود اعتقاد و اعتماد داشته باشند تا بتواند وارد عرصه اقتصادی شوند که خوشبختانه زنان این استان به این باور رسیده اند و ما نیز در حمایت از آنها نهایت سعی و تلاش خود را بکار خواهیم برد تا بتوانند تولید کننده ی بخشی از نیاز جامعه باشند.
وی در ادامه گفت: سازمان های مردم نهاد و انجمن های یاوران وقف اشتغال بهترین ظرفیت جهت ترویج فرهنگ وقف و کارافرینی را دارا هستند. چراکه تشکیل این موسسه ها و سازمان های مردم نهاد در راستای وقف و اشتغال به وضعیت اشتغال زنان سرپرست خانوار و توان‌افزایی آنها در مهارت‌های مختلف کمک می کند، مضافا اینکه این سازمانها همیاری اجتماعی و اقتصادی را بدنبال دارند و همیاری اجتماعی منجر به توسعه کارافرینی و به بار نشستن مفهوم وقف اشتغال در جامعه می شود.
امیری به بازدید خود در یکی از روستاهای مستعد استان اشاره کرد و گفت متاسفانه امروزه روستاها نیز مصرف کننده شدند و از تولید فاصله گرفته اند که این خود لطمه ی بزرگی به اشتغال جامعه و جوانان جویای کار می باشد. .
به گفته مدیرکل اوقاف، زنان ما باید متوجه این نکته باشند که استخدام در اداره‌های دولتی لزوما نباید نخستین و آخرین انتخاب باشد بلکه باید بیشتر به سمت مهارت‌آموزی و ایجاد شغل توسط افراد پیش بروند. زنانی که در حوزه های مختلف هنری، فرهنگی و صنایع دستی تخصص دارند می‌توانند ایده‌های خود را به جامعه عرضه کنند و خریداران این ایده‌ها نیز باید تشویق شوند تا این تخصص را خریداری کنند.تا هم اینکه شعار رونق تولید محقق شود و هم اینکه انگیزه ای باشد برای زنان که اشتغال خانگی را گسترش دهند.
امیری با بیان اینکه وقف یک نهاد کارآمد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی است، افزود: هر کمکی به ترویج سنت حسنه وقف کمک به ترویج اسلام است.
مدیرکل اوقاف استان پس از استماع نظرات حضار به حمایت همه جانبه خود از موسساتی که در حوزه ی وقف و اشتغال فعالیت دارند اشاره کرد و گفت ما در این زمینه علاوه بر اینکه برای عرضه ی محصولات هنری و صنایع دستی و کلیه ی محصولاتی که کار دست زنان این استان می باشد از صحن امامزادگان واجب التعظیم استفاده خواهیم کرد، برای آموزش و رونق تولید که شعار اصلی سال می باشد نیز همکاری خواهیم داشت.
وی در ادامه گفت خوشبختانه موقوفات در کشور سابقه دیرینه داشته و در حال حاضر نیز در همه استان ها و شهرستانهای کشور، شاهد اموال و املاک موقوفه زیادی هستیم که می تواند با یاری و حمایت مردم افزایش پیدا کرده و تأثیر بسزایی در رشد اقتصادی کشور خصوصا در بحث اشتغال ایفا کند.
حجت الاسلام امیری در پایان سخنان خواستار تاسیس انجمن هایی در راستای اشتغال با محوریت وقف شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار