• امروز پنج شنبه بیست و هفنم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مسابقه عکاسی

خدمات غیر حضوری

مزایده ها

سامانه شکايات

افزایش 60درصدی وقف جدید در استان چهارمحال و بختیاری

افزایش 60درصدی وقف جدید در استان چهارمحال و بختیاری

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری بیان داشت: ایجاد وقف های جدید در استان نسبت به دیماه سال قبل 60 درصد افزایش داشته است.

 دوشنبه 10 دی 1397   403  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه چهارمحال و بختیاری حجت الاسلام حسن امیری با بیان این خبر افزود : در شرایط کنونی و شرایط اقتصادی موجود بیش از هر زمانی دیگری جامعه نیازمند ترویج و توسعه فرهنگ وقف و ایجاد موقوفات جدید در راستای پوشش و جبران نیاز مندیها، خلاء ها و کمبودها می باشد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: مرور تاریخ ایران اسلامی بیان گوی این واقعیت است که در هر عصر و زمانی مردم در راستای نیازهای روز و با درک کامل از شرایط و کمبود های آن زمان نسبت به ایجاد وقف های جدید اقدام نموده اند.
وی با اشاره به تاکید پیامبر عظیم الشأن اسلام و ائمه معصومین به موضوع وقف بیان نمود: هم اکنون وقف در مسئله اشتغال و ازدواج و همچنین خدمت رسانی و کمک به نیازمندان از مواردی است که بشدت نیازمند توجه آحاد مردم و بخصوص خیرین و متمکنین است.
امیری بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 29 موقوفه انتفاعی شامل مسجد و حسینیه و 8 موقوفه درآمدزا  نظیر زمین مسکونی و زراعی، ساختمانهای مسکونی و تجاری توسط خیرین نیک اندیش استان ثبت گردیده است.
حسن امیری از متنوع بودن نیات این وقف ها از جمله وقف جهت احداث خانه برای زوج های جوان، ترویج فعالیتهای قرآنی و فرهنگی، مراسمات مولودی خوانی و عزاداری برای اهل البیت(ع)، تامین هزینه های روزانه حوزه های علمیه و مساجد ، خیرات و مبرات و... خبر داد.
وی افزود: ترویج و توسعه و احیای فرهنگ وقف نیازمند استفاده و بهره گیری از تمام ظرفیتهای موجود در استان است و همه ی مجموعه ها و متولیان و فعالین عرصه های فرهنگی و مذهبی باید با تمام توان و تلاش و هم افزایی مضاعف در راستای ایجاد وقف جدید در موضوعات مختلف و مطابق با نیاز های کنونی جامعه تلاش نمایند تا از برکت این سنت حسنه گامهای موثری در توسعه پایدار ورفع محرومیتها برداشته شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری در پایان اظهار داشت : از 37 وقف جدید ایجاد شده در سالجاری، شهرستان شهرکرد با 24 وقف رتبه نخست را در استان داراست و پس از آن،شهرستان فارسان با 8 وقف و لردگان با 3وقف و شهرستان بروجن نیز با 2 وقف  در رتبه های بعدی ایجاد وقف جدید قرار دارند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار