• امروز دوشنبه دوم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری

مزایده ها

سامانه شکايات

حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه در برنامه چشم انداز

حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه در برنامه چشم انداز

مدیر کل اوقاف وامورخیریه چهارمحال وبختیاری مهمان این هفته برنامه زنده چشم انداز سیمای جهان بین استان بود

 دوشنبه 5 آذر 1397   101  0      


به گزارش روابط عمومی اوقاف وامورخیریه چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام حسن امیری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان،در برنامه چشم انداز که به صورت زنده از شبکه جهانبین پخش شد با اشاره به اینکه وقف در اسلام دارای اهمیت زیادی است، گفت: وقف در استان نیز موضوعی مهم محسوب می‌شود و 327 موقوفه منفعتی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.
وی با بیان اینکه ترویج وقف در راستای نیازهای روز جامعه از برنامه‌های اوقاف و امور خیریه استان است، تصریح کرد: احداث ساختمان برای زوج‌های جوان و تسهیل امر ازدواج،موقوفات با رویکرد قرآنی و پیشبرد پروژه های علم و فناوری از اولویت‌های وقف است.
امیری با بیان اینکه وقف بدان معناست که صاحب مال، مال را حبس کند و منفعت آن را برای نیت مورد نظر خود مورد استفاده قرار دهد گفت : وقف در طول زمان عاملی جهت آبادانی آن منطقه بوده است بطوریکه کلیه اماکن عمومی و مورد نیاز مردم مانند مسجد،حسینیه،آب انبار،حمام ،پل ،کاروانسرا و... از طریق وقف در اختیار مردم بوده است.
امیری بااشاره به اهداف سازمانی اوقاف گفت: اوقاف وامورخیریه رسالت سه امر مهم موقوفات،بقاع متبرکه وامامزادگان و امور قرآنی را برعهده دارد .
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ضمن اشاره به اینکه امور مکان وقفی با متولی است  افزود: متولی وقف را واقف مشخص می کند، که میتواند خود واقف تا زمان حیات خود باشد ،یا کسانی که واقف اعلام کند .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار