• امروز پنج شنبه بیست و هفنم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مسابقه عکاسی

خدمات غیر حضوری

مزایده ها

سامانه شکايات

صدور بیش از 1000 سند مالکیت برای رقبات موقوفات و بقاع متبرکه استان

صدور بیش از 1000 سند مالکیت برای رقبات موقوفات و بقاع متبرکه استان

رئیس اداره حقوقی و ثبتی اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری گفت: یک هزار و 805 سند مالکیت برای رقبات موقوفات و بقاع متبرکه استان صادر شد.

 شنبه 21 مهر 1397   189  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف وامورخیریه چهارمحال وبختیاری ،اسلام عالی رییس اداره حقوقی وثبتی اوقاف وامورخیریه استان از صدور سند مالکیت برای املاک موقوفه خبر داد و گفت: در سال 97 با تعاملات صورت گرفته 75 فقره سند مالکیت رقبات موقوفه و بقاع متبرکه صادر و اخذ شده است.
رئیس اداره حقوقی و ثبتی اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری افزود: از تعداد یک هزار و 805 سند اخذ شده رقبات، 845 مورد مربوط به اداره اجرایی اوقاف شهرستان شهرکرد،600 مورد اوقاف شهرستان بروجن، 110 مورد اوقاف شهرستان فارسان و 250 مورد اوقاف شهرستان لردگان است.
وی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین سند از لحاظ متراژ در چهارمحال و بختیاری مربوط به موقوفه شاه سلطان حسین صفوی به متراژ 3 هزار و 550 هکتار است ادامه داد: سند موقوفه شیخ رجب به متراژ 60 هکتار و سند موقوفه حاج سلیمان در شهر بروجن به متراژ 65 هکتار دیگر موقوفات بزرگ این استان محسوب می‌شوند.
عالی عنوان کرد: تاکنون 80 رأی جهت موقوفات و بقاع متبرکه چهارمحال و بختیاری در مراجع قضایی به نفع موقوفه صادر شده است که از این موارد می‌توان به آراء مربوط به موقوفات اخگر فارسان، حاج سلیمان بروجن، تخلیه مغازه‌ها بقعه متبرکه سید بهاءالدین محمد (ع) و موقوفه شیخ رجب اشاره کرد.
رئیس اداره حقوقی و ثبتی اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری در پایان اضافه کرد: در حال حاضر 300 پرونده جهت اخذ اسناد مالکیت املاک موقوفه و بقاع متبرکه استان آماده و جهت صدور سند به اداره‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره‌کل ثبت اسناد این استان تحویل شده است که با اتمام مراحل قانونی، اسناد این املاک نیز تا پایان سال جاری اخذ می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار