• امروز یک شنبه بیست و هفنم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قران کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حجت الاسلام محمدی: قرارنگرفتن حول یک محور شاخص مهمترین آفت امروز امور فرهنگی است

حجت الاسلام محمدی: قرارنگرفتن حول یک محور شاخص مهمترین آفت امروز امور فرهنگی است

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری، غفلت از مقوله هنر را یکی از آفتهای امروز امور فرهنگی دانست و گفت: نقش هنر در ترویج سبک زندگی دینی و قرآنی در شرایط کنونی جامعه کاربردی و اساسی است.

 چهارشنبه 24 مرداد 1397   126  0      


به گزارش روابط عمومی اوقاف وامورخیریه چهارمحال وبختیاری ، حجت الاسلام مجتبی محمدی، معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان، در نشست هم اندیشی فعالان فرهنگی این استان، برگزاری این نشستهای دورهمی را بسیار پر ظرفیت دانست و اظهار کرد: باید بکوشیم از ظرفیت بقاع متبرکه در راستای ترویج امور دینی نهایت استفاده را بکنیم.
وی با تأکید بر اینکه بقاع متبرکه متعلق به همه گروه ها است و دسته بندی در آن معنایی ندارد، ادامه داد: مخاطب بقاع متبرکه عموم مردم هستند، باید از این ظرفیت در راستای فعالیتهای فرهنگی و ترویج دین مبین اسلام نهایت استفاده را انجام دهیم.
حجت الاسلام محمدی، وقف را حامی امور فرهنگی کشور بیان کرد و افزود: متأسفانه تا به امروز آن چنان که باید از ظرفیت وقف برای ترویج امور دینی و فرهنگی در کشور خصوصا در استان استفاده نکرده ایم و این یک خسران بزرگ است.
وی با انتقاد از اینکه متأسفانه جریان سازی فرهنگی در استان به خوبی صورت نمی گیرد، تصریح کرد: یکی از نیازهای امروز امور فرهنگی، قرار گرفتن حول یک محور شاخص است که متأسفانه این محور در استان چهارمحال و بختیاری وجود ندارد، به همین دلیل کارها انسجام لازم ندارد.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه کننده کار در امور فرهنگی یک شرط اصلی است، خاطرنشان کرد: متولیان امور فرهنگی باید خود در مرحله نخست اهل عمل باشند و این یک اصل است.
این مقام مسؤول با بیان اینکه یکی از مهمترین نیازهای هر کار فرهنگی ابزار و تجهیزات لازم است، تصریح کرد: اگر می خواهیم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن بایستیم باید ابزاری به روز و متناسب با نیازهای امروز جامعه داشته باشیم.
وی، غفلت از مقوله هنر را یکی از آفتهای امروز امور فرهنگی دانست و افزود: نقش هنر در ترویج سبک زندگی دینی و قرآنی در شرایط کنونی جامعه کاربردی و اساسی است.
حجت الاسلام محمدی با تأکید بر اینکه کار فرهنگی با امور مالی گره خورده است، ابراز کرد: دشمن برای بی بندباری در جامعه اسلامی با همه توان و تجهیزات وارد میدان عمل شده است، مقابله با توطئه های دشمن با دست خالی شدنی نیست.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار