• امروز یک شنبه بیست و هفنم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قران کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

معالجه رایگان 1200 بیمار نیازمند چالشتری از محل درآمد موقوفه دکتر ریاحی در سال 94

معالجه رایگان 1200 بیمار نیازمند چالشتری از محل درآمد موقوفه دکتر ریاحی در سال 94

مدیرکل اوقاف چهارمحال وبختیاری گفت:در راستای اجرای امینانه نیات واقفین یک هزارو دویست نفر بیمار نیازمند چالشتری از محل در آمد موقوفه دکتر ریاحی معالجه و درمان شدند.

 یک شنبه 29 فروردین 1395   849  0      

 
 
  

به گزار ش روابط عمومی اداره کل اوقاف چهارمحال وبختیاری ، حجت الاسلام مرتضی عزیزی مدیر کل اوقاف وامورخیریه چهارمحال وبختیاری گفت : نظام وقف عبارت است از چارچوب بنیادین مسئولیت های متقابل و همبستگی اجتماعی میان ثروتمندان و نیازمندان که در این چهارچوب بنیادین، برای رفع نیازهای ضروری طبقات محروم و صاحبان نیازهای خاص همچون ( یتیمان، بیوه زنان، پیران، آوارگان و قربانیان حوادث مختلف) اقدامات و حمایتهای لازم در نظر گرفته شده است که با کمک در تأمین خدمات عمومی، هزینه های دولت را کم نموده و به تبع آن دولت از هزینه کرد در این موارد معاف می شود و در انجام فعالیتهای زیربنایی با توان و منابع مالی بیشتری وارد خواهد گردید. از طرفی دیگر توزیع عادلانه ثروت از دیگر مشکلات عمده دولتهاست که وقف می تواند وسیله بسیار مناسبی برای توزیع مجدد حمایت مستقیم و غیرمستقیم از اقشار آسیب پذیر باشد بدون آنکه هزینه ای بر بودجه دولت تحمیل نماید.

 

وی در ادامه افزود: مرحوم دکتر محمد رضا ریاحی موقوفه ای شامل 24 حبه مشاع از 72 حبه مزرعه گوهر باران با قدر الحصه از یک رشته قنات اختصاصی که درحومه شهر چالشتر از توابع شهرستان شهرکرد واقع شده است را در تاریخ 1341/08/23 هجری شمسی وقف نمودند که عواید حاصله همه ساله پس از کسر عوارضات و مخارجات لازمه برای صرف دارو و تهیه وسایل درمانی درمانگاه چالشتر صرف گردد.


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در ادامه گفت: در راستای اجرای امینانه نیات واقفین یک هزارو دویست نفر بیمار نیازمند چالشتری از محل در آمد موقوفه دکتر ریاحی معالجه و درمان شدند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار