کد خبر : 319011

تاریخ درج خبر : دوشنبه 5 فروردین 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان چهارمحال بختياري
• بسیج امکانات بقاع متبرکه و موقوفات جهت «رونق تولید»
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان چهارمحال و بختیاری گفت: این اداره کل با همراهی خیرین، روحانیون و نخبگان استان تمام تلاش خود را برای جهت‌دهی نیت وقف های جدید در راستای تحقق شعار سال انجام خواهد داد.
به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه استان چهارمحال و بختیاری ، حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری فرارسیدن سال جدید و عید نوروز را به عموم مردم ایران اسلامی به ویژه مردم استان تبریک گفتند و افزود طرح نوروزی آرامش بهاری از 28 اسفند97 تا 14 فروردین ماه 1398 در 24 بقعه متبرکه شاخص استان در حال برگزاری است
امیری از بازدیدهای سرزده از بقاع متبرکه مجری طرح جهت ارتقاء سطح خدمت رسانی و تکریم زائران ، همچنین نشست تخصصی در ایام نوروز با هیئت امناء بقاع متبرکه و مسئولین شهرستانها در راستای رفع موانع جهت توسعه و آبادانی بقاع متبرکه خبر داد.
مدیرکل اوقاف استان در ادامه افزود: رونق تولید یک خط مشی تاثیرگذار و حیاتی از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) برای خروج از وضعیت تحریم اقتصادی و حرکت در مسیر استقلال ایران اسلامی است. و در این راستا وقف به عنوان یک عنصر حمایتی در تمام عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و .. می‌تواند کمک‌رسان تحقق شعار سال باشد.
وی با اشاره به نیاز ضروری اوقاف استان به حمایت همه جانبه مردم و خیرین گفت: بیش از 80 درصد موقوفات استان با نیت مسجد و حسینیه است و در حال حاضر که نیاز اصلی استان و کل کشور تولید داخلی است خیرین باید با ایجاد وقف‌هایی با نیت حمایت از تولیدکنندگان داخلی و ایجاد کارگاه‌های تولیدی زمینه را برای اشتغال‌زایی، رونق تولید و اقتصاد فراهم آورند.
امیری خاطر نشان کرد: در خیمه های معرفت ایجاد شده در امامزادگان در طرح آرامش بهاری مشاورین وقف آماده مشورت‌دهی به خیرین استان هستند و این اداره کل با همراهی خیرین، واقفین، روحانیون و نخبگان استان تمام تلاش خود را برای جهت‌دهی نیت واقفین جدید در راستای تحقق شعار سال انجام خواهد داد.